Reklam
Reklam
Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

SON DAKİKA

Ağzınız Temiz mi?

Seyfettin Uygun
Seyfettin Uygun
  • 05.04.2018
  • 42 kez okundu

Direk yazayım.

Hatay Süper Amatör Ligi’nden BAL (Bölgesel Amatör Ligi) Ligi’ne yükselme maçında Samandağlı vatandaşlara yönelik sözde İskenderun Belediyespor taraftarları tarafından sarf edilen “Kahrolsun PKK, O. Ç. Samandağ” tezahüratını yapan kansızlar ile Samandağspor’un kaldığı otele gelerek patlayıcı (Torpil) madde ile futbolculara saldırı yapıp küfürler savuran insan müsveddelerine bu sorum.

O sarf ettiğiniz çirkin kelimeler arasında “SAMANDAĞ” ibaresini kullandığınızda ağzınız temiz miydi? Dişlerinizi de fırçaladığınızdan emin miydiniz?

Bence ne ağzınız temizdi ne de dişlerinizi fırçalamıştınız. Ağzınız temiz olsaydı kötü cümleler kurarken “SAMANDAĞ” ibaresine yer vermezdiniz. Gerçi siz yüz yıl boyunca ağzınızı da yıkasanız, dişlerinizi de fırçalasanız, her saniye abdest de alsanız fayda etmez. Geçmişiniz pis sizin. Hiçbir zaman temizlenemezsiniz. Bir yığın pisliksiniz işte. Hani sokak köpekleri için kullanılan bir tabir var ya… “Pire Torbası” diye. İşte o pire torbası bile sizden daha temiz. Gerçekten söylüyorum. Bin kat daha temiz.

Nüfusunun tamamına yakını dürüst ve vatansever olan Samandağ halkı hakkında PKK yakıştırmasını da yapmanıza anlam veremiyorum. Bu yakıştırmayı yaparken de geçmişinizi sorguladınız mı? Benden size tavsiye çok geç olmadan geçmişinizi sorgulayın. Belki de kan emici bir terör örgütü liderinin soyundan geliyorsunuzdur. Ya da bazı terörist unsurlarla birlikte bir zamanlar beraber yürüyordunuz aynı yolda. Belki de o yolda yürürken yağan yağmurda da beraber ıslanıyorsunuzdur… Araştırın iyice ve ne olduğunuzu kim olduğunuzu bulun.

Gelelim küfüre. Samandağ halkı için “O. Ç. Samandağ” küfürünü ederken aklınıza “Kötü Söz Sahibine Aittir” atasözü ya da “Kişi Ne İse Karşısındakini de Öyle Görürmüş” atasözü gelmedi mi? Geldiyse ve buna rağmen bu kelimeleri kullandıysanız problem yok. Ne olduğunuzu kabul ediyorsunuz demek ki. Ama aklınıza gelmeden bu kelimeleri ve küfürleri kullandıysanız bizlere kendinizi en iyi şekilde tanıtmış oldunuz. Ne diyelim. Bizler de bu ülkenin en namuslu ve en şerefli vatandaşlarıyız. TANIŞTIĞIMIZA MEMNUN OLDUK…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ