Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,81 / Satış: 5,83
€ EURO → Alış: 6,72 / Satış: 6,75

SON DAKİKA

CEMAAT Mİ, CERAHAT Mİ?!..

Ali Dal
Ali Dal
  • 18.07.2018
  • 108 kez okundu

Saygıdeğer vatandaşlarım;

.. Ve Sevgili okurlarım…

Arapça kökenli olan “Cemaat” sözcüğünün; ”Bir imama uyup namaz kılan kişiler… İnsan kalabalığı, topluluk… Bir dinden veya bir soydan olanların topluluğu” anlamını içerdiği malûmlarınızdır…

Tanımı böyle olan “Cemaat” sözcüğünün; daima anlamıyla örtüşmesi gerekmez mi?!..

O halde; özellikle son çeyrek asırda kronik hal alan ve mecrasından uzaklaştırılmış olan “Cemaat” kavramı; başta ülkeyi yöneten ve toplumu değerleriyle birlikte tutma mesuliyeti taşıyanlar olmak üzere, hiç kimseyi rahatsız etmiyor mu?!..

“Mirasyedi” gibi bakılmanın olağanlaştırıldığı (?!) bu ülkede;  tabiri caizse “DNA” sıyla oynanmamış hangi değerler kalmıştır, söyler misiniz?!..

Değerlerini tüketen bir toplumun “millet” tanımından çıkarak; “güruh” a dönüşeceği hiç mi öngörülmez?!..

Gün olmaya ki ülkede “Cemaat” adı altında bir rezalet olmasın; bir halt işlenmesin!!??..

Asrın alimlerinden olup; Allah’la arasına kimseyi yaklaştırmaksızın; dini din olarak; İslam’ı İslam olarak; Kur’an’ı Kur’an olarak yaşayıp bu uğurda, insanları irşad etmek için onlarca eserler vücuda getiren Merhum Yaşar Nuri Öztürk Hocam; “Cemaat” görünüp “cerahat” çıkanlardan; inanç istismarlarını takkeyle, takunyayla, tespihle, şüpheli abdest ve şüpheli namazla gizlemeye kalkışan riyakârlardan; yani sizi “Allah’la Aldatan mel’unlardan” kendinizi koruyun!! Derken çok şeylere dikkat çekmemiş miydi!!??.. “Etkiliyiz ve yetkiliyiz” diyenler, başta olmak üzere, bunca uyarılara kulak kabartmayanlar; hiç mi kendilerini sorgulamazlar!!??..

Hatırlamaya çalışalım; “Cemaat” maskesiyle peyda olan Müslüm Gündüzler… Kalkancılar… Cüppeliler… Jet Fadıllar… Ve bir zamanların “Hoca Efendisi” dedikleri  “FETÖ LANETİ” gibi daha nice  “…cılarcılar…cilerciler”  bu ülkede at oynatıp, din adına milleti maddi ve manevi anlamda aldatmadılar mı??!!..

Pensilvanya’da ki “FETÖ LANETİ”nin malikanesini aratmayan ihtişamıyla İstanbul–Çengelköy’deki devasa şatosunda, “Kanal A9” adlı kanalı da kullanarak, yıllardan bu yana nice çocukları, gençleri, kızları ve kadınları istismar edip; nihayetinde dün yapılan operasyonla gözetim altına alınan ve   “Adnan Oktar Hoca”  denilen tiksinti verici mahlûk da bir zamanlar meydanlara “Cemaat” olarak çıkıp; kimliği ve siyaseti temiz olmayanlarca (?!) muteber görülüp korunmamış mıydı??!!.. 235 taraftarıyla birlikte gözetim altına alınan ve “Hoca” diye anılan “Adnan Oktar Sapığının” suç dosyasının bu denli kabarmış olmasında ihmali ve müsamahası olanlara “masum” denebilir mi?!

Dinden, imandan, camiden, minareden dem vurup, siyasi ikbali için milletin inancını örselemiş olmanın günahına ve vebaline batanlar; insan olduklarını dikkate alarak bir kerecik de olsa; “Şimdiye kadar ‘cemaat’ görünüp ‘cerahate’ dönüşmemiş bir hareketin örneğine rastlayamadık!?.” Diyerek samimi olmayı deneyemezler mi?!..

Dinimiz, aracısız “Allah’a tapınmayı” işaret ederken; akla, izana ve ilime itibar etmeleri beklenen insanların; şirk koşarcasına sağa, sola yönelip, kurtuluşu ve kerameti istismarcılarda aramaya kalkışması “nereye kadar” derseniz, hemen söyleyeyim: “Adlanılan yere ikinci kez aldanmamayı öğrenene kadar” bu gaflet asla son bulmaz?!..

…Ve netice olarak; inancın ve itikadın eksenini; kuşaktan aşağıya kaydırmış olan  “Hoca” görünümlü zelillerin; genellikle omuz üstü çıkıntılarıyla değil, kuşak altı çıkıntıları ile gündeme geldiklerini unutmamak gerekir!!…

Başa güreşirse cinsellik dinde

Niyet kuşak altı iner de, çıkmaz

Keramet beklersen hinoğlu hinde

Aptallık üstüne siner de çıkmaz

***

Sakın, aracıdan sorma Rabbini

Onunla doğrudan donat kalbini

Aklın ile koru kendi kadrini

Hayır; şeytanlarda, cinlerde çıkmaz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ