Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,61 / Satış: 5,63
€ EURO → Alış: 6,43 / Satış: 6,45

SON DAKİKA

Hatay Muharrem İnce’yi Bağrına Bastı

Hatay Muharrem İnce’yi Bağrına Bastı
  • 20.06.2018
  • 116 kez okundu

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim çalışmaları kapsamında düzenlediği Hatay mitinginde yaklaşık yüz bin kişiye seslendi.

Meydana çıktığında karşısındaki kalabalığı görünce şaşkınlığını gizleyemeyen Muharrem İnce “Böyle bir mitingi ilk kez yapıyorum. Bir siyasetçi derki, meydan dolu ise durum iyidir, balkonlar dolu iyi ise durum çok iyidir, çatılar dolu ise kazandın demektir. Böyle bir kalabalık görmedim. Her taraf insan dolu. Çatılar, balkonlar, 360 derece insan dolu. Hanginize yetişeyim bilemedim” dedi.

Hatay’ın Defne İlçesi Sevgi Parkı yanında düzenlenen mitinge Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, CHP Defne İlçe Başkanı Hasan Akbaht, CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz, CHP Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin, CHP Milletvekilleri Serkan Topal, Mevlüt Dudu, Hilmi Yarayıcı ve Birol Ertem, CHP Hatay Eski Milletvekillerinden Refik Eryılmaz, Mehmetali Ediboğlu ve Hasan Akgöl, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Nihat Matkap, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Fuat Çay, CHP 27. Dönem Hatay Milletvekilleri Adayları, CHP Hatay İlçe Teşkilatları, Çeşitli Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.

Muharrem İnce konuşmasına,  “Bugün şehitlerimiz var. Şehitlerimizden biri de Hatay’dan. Sizi bütün şehitlerimiz için saygı duruşuna davet ediyorum” sözleriyle başladı.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce saygı duruşunun ardından konuşmasına şöyle devam etti.

“Yıl 1699. Osmanlı ilk kez Karlofça ile toprak kaybediyor. 1699’dan sonra 223 yıl Osmanlı hep toprak kaybediyor. Ta ki 1922 ye gelene kadar. Ve 1922’de bir aslan parçası Gazi Mustafa Kemal Atatürk geliyor. Sakarya’da, Dumlupınar’da 223 yıllık kaybedişi durduruyor. 223 yıl sonra ilk kez kaybetmeden kazanmaya geçiyoruz ve o beğenmedikleri Cumhuriyet 90-100 yıllık tarihinde iki kez daha kazanıyor. Biri Hatay biri Kıbrıs. Herkes şunu iyi bilir ki 1938’in Mayıs ayında Atatürk rahatsızlığına rağmen Adana ve Mersin gezilerini yaptı. Ordu’nun tatbikatlarını izledi ve yabancı kuvvetlere gözdağı verdi. Ben buradayım dedi. Ordu hazır dedi ve o seyahat Atatürk’ün erken ölümüne yol açmıştır. Atatürk biliyordu Hatay için Adana’ya geldiğini, Hatay için Mersin’e geldiğini. Yani değerli Hataylılar Atatürk bir Hatay şehididir.”

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce; konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2002’den sonra bir şeyler değişmeye başladı. Önce seçilir seçilmez ben milletvekili lojmanlarında oturmam dedi. Keçiören’de milletle birlikte oturacağım. İnsanlar ne güzel dedi. Sonra Keçiören onu kesmedi, Çankaya ona yetmedi. 1153 odalı saray yaptırdı. Yetmedi 5 tane de İstanbul’da yaptırdı. O da yetmedi. 300 odalı yazlık saray yaptırdı.

O artık 2002’deki Erdoğan değil. Önce saraya çıktı sonra dava arkadaşlarını sattı. Beraber yola çıktığı kimse kalmadı. İkinci kısmında onları da sattı.

ErdoğanYerliyim, milliyim dedi; 95 yıllık cumhuriyet tarihinde ilk kez onun döneminde toprak kaybettik. Süleyman Şah türbesiyle toprak kaybettik.

İLK 100 GÜNDE YAPACAKLARIMI AÇIKLIYORUM

İlk bir haftada gittim yeminimi ettim. Hemen yeminden sonra 100’üncü günde bitireceğim işlerimi açıklıyorum.

OHAL’İ kaldıracağım. Merkez Bankası özerk bir yapıya kazanacak. Bakanlar Kurulu’nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yapacağım. Terörle mücadele, terör örgütleriyle amansız bir mücadele edilecek. Erdoğan 2002’de iktidara geldiğinde Türkiye Dünya Kupası’nda 3.’ydü. Passolig’i hemen kaldıracağım. Türkiye’nin Şam Büyükelçisi’ni hemen atayacağım. Suriye’nin toprak bütünlüğü esas olacak. Suriye içinde ve dışında yaşayanların katılacağı bir seçimi Türkiye olarak desteklemeliyiz. Bizim projemiz zaten barış. Türkiye’de, bölgede, dünyada barış.

ASKERİ LİSELERİ YENİDEN AÇACAĞIM
100 gün içerisinde başka Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere kapatılan tüm askeri kurumları yeniden açacağım. Askeriyede FETÖ’cü var diye askeri liseleri kapatıyorsun. Hakimlerin 3’te 2’si FETÖ’cü o zaman hukuk fakültelerini de kapat.

CEMEVLERİNİN STATÜSÜNÜ İBADETHANE OLARAK DEĞİŞTİRECEĞİZ
100 gün içerisinde cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz. 100 gün içerisinde kamuda yükselmenin kurallarını koyacağız. Kamuda yükselirken kimse senin mezhebine kimse senin cinsiyetine bakmayacak. 100 gün içerisinde öğretmene, hemşireye, din görevlisine 3600 ek göstergeyi vereceğiz. 100 gün içerisinde ekonomiyle ilgili temel kurulların özerkliğini sağlayacağız.

AVRUPA BİRLİĞİ İLE MÜZAKERELERİ HIZLANDIRACAĞIZ
Avrupa Birliği ile müzakereleri hızlandıracağız. Hemen masaya oturacağız. Hemen bir Avrupa turu yapacağım. Bütün Avrupa’yı gezip yeni ve özgür Türkiye’yi anlatacağım. Adayken AB’nin hemen hemen bütün büyükelçileriyle görüştüm. Onlara şunu dedim; 453 milyar dolar borcumuz var. Borcumuzu ödeyeceğiz ama bunlar sizden borç aldı betona yatırdı ben buralardan borç alırsam fabrikalara yatıracağım dedim.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
Mülakat varsa liyakat yoktur. Mülakatı kaldıracağız. Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak. emekliler biz size bir maaş demiştik onlar bin lira dedi. O bin lirayı da vermediler. Kurban Bayramı’nda bütün emekliler hepinize bir asgari ücret. 100 gün içerisinde emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz.

ERDOĞAN KIRAATHANE DİYOR
Artık Erdoğan’ın partisinin adında olduğu gibi adalet ve kalkınma demiyor. Kıraathane diyor. Keke kanacak olan varsa söyleyeyim şeker fabrikalarının hepsini sattı kekler şekersiz olur. Ben uzay diyorum nano teknoloji diyorum, kuantum diyorum arkadaş da kıraathane diyor. Kekin ötesinde hayali olmayan adam.

HADDİNİ BİLEN BİR CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM

Hakkını bilen haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım ama haddini bilmeyene de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım. Değerli Hataylılar umutları tazelemeye var mısınız?

NİTELİKLİ NİTELİKSİZ OKUL AYRIMINI KALDIRACAĞIZ
Ben sizin çocuklarınıza güzel hayaller kurduracağım. Matematik, yabancı dil öğreteceğiz. Nitelikli-niteliksiz okul ayrımını kaldıracağız. Veliler size sesleniyorum; Bu aldatmacaya bir son verelim. 24 Haziran’da özgür bir Türkiye’nin hayalini kuralım. Gençler size Ankara’daki sarayı bilim merkezi olarak vereceğim.

ŞİİR KİTABI YANITI

Benim otuz sene önce yazdığım şiir kitabını almış ‘bak burada erotik sözler var’ diyor. Var. Sana mı soracağım? Sen Necip Fazıl’ı hiç okumadın mı cahil adam. Sen şiirden ne anlarsın cahil adam. Ben senin gibi değilim ki. Ben yazdım var mı itirazın. Ben o kitabı getirdim köyün meydanına hediye ettim. Alın bu kasaya yardımda bulunun. Kendi okuduğum okula o parayla fen bilgisi laboratuarı yaptım. Benim bütün hayatımı didik didik ettiler. Bir şey yok ki ne bulacaklar. Öğretmenlik yaptım. Milletin çocukları doktor mühendis oldu ben de onlarla gurur duydum.”

MUHARREM İNCE’İN HATAY MİTİNGİ YAYGIN MEDYADA YANKI BULDU

Bu arada, Muharrem İnce’nin Hatay mitingini bazı gazeteler, “Mahşeri kalabalık” şeklinde haberlerini yazdı.

Yaygın medyada büyük yankı bulan CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin büyük bir kalabalığa hitap ederken yine bazı gazetelerde, “Hatay’da Muharrem İnce rüzgarı” şeklinde başlık attıkları da kaydedildi.

Sağlıkta şiddet yasası, hemen şimdi!
Hatay Tabip Odası, sağlıkta şiddet yasasının hemen çıkmasını istedi. Yasanın çıkması için Antakya Atatürk parkındaki bir haftalık nöbetin ardından önceki...
Baro Başkanı Ekrem Dönmez ve yeni seçilen üyeler mazbatalarını aldı
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, yeni seçilen yönetim, denetim ve Türkiye Barolar Birliği delegeleri mazbataların aldı. 14 Ekim 2018...
Reyhanlı’daki olayların takipçisiyiz!
Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer,  Reyhanlı Yıldız Filiz çalışım ilkokulunda meydana gelen olayların takipçisi olduklarını söyledi. Eğitim sen...
HAGİAD ile DOĞAKA Arasında Teknik Destek Sözleşmesi İmzalandı
HAGİAD tarafından DOĞAKA Teknik Destek Programı’na başvurusu yapılan ve başarılı bulunan HAGİAD Muhasebe Kursu projesinin sözleşmesi DOĞAKA’da düzenlenen tören ile...
Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyelerinden Vali Ata’ya Nezaket Ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. Dün sabah Valilik makamında gerçekleşen ve Antakya Ticaret...
CHP büyük bir aile!
Hatay Büyükşehir Belediyesi Tarafından Başlatılan Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltılarının Üçüncüsü yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Kuzeytepe Saray Restaurant’ta Hatay...
Hatay Büyükşehir belediyesinden yerli ürün seferberliği
Hatay Büyükşehir belediyesi, yerli ürün seferberliği başlattığı bildirildi. Hatay Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Hatay Büyükşehir Belediyesinin, yerli ve milli...
İki projemizi de alnımızın akıyla tamamladık!
Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun’da iki ayrı projeyle İskenderun merkezinde  toplam 2750 metrelik yolu tamamladıklarını söyledi. İskenderun ilçesinde ...
Samandağ Belediyesinden bir başarı öyküsü daha
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile Ekim ayı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 30 girişimci adayın katılımıyla dün  itibari ile başladı Samandağ...
Jandarmadan Helikopter ve Drone ile havadan trafik denetimi
Hatay Valiliği, Jandarma’nın helikopter ve drone ila havadan trafik denetimleri yaptığını belirtti. Hatay Valiliği, internet sitesinde yaptığı açıklamasında, İçişleri Bakanlığının...
Yerel basın feryat ediyor
Cumhuriyet Halk Partisinin gazeteci kökenli İzmir Milletvekili Atila Sertel, döviz kurlarındaki yükselişle birlikte fiyatı döviz bazında ikiye katlanan gazete kağıdının...
Dr. Fikret Hacıosman’ın öldürülmesine Hatay Tabip Odasından tepki
Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Haksöz, İstanbul’da Dr. Fikret Hacıosman’ın hastası tarafından öldürülmesine tepki gösterdi. Hatay Devlet hastansipoliklinikeri önünde...
Vali Ata’dan Osmaniye Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret
Hatay Valisi Erdal Ata, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundu. Salı günü DOĞAKA toplantısı için gittiği Osmaniye ilinde Vali Erdal...
Vali Ata’dan Başsavcı Tekne’ye Nezaket Ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’da görev yaptıktan sonra Osmaniye’ye atanan Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu. Başsavcı Ahmet...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ