Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 6,31 / Satış: 6,33
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

SON DAKİKA

KAÇAN 12 BİN MİLYONERİN KAÇI FETÖCÜ??!!..

Ali Dal
Ali Dal
  • 11.06.2018
  • 90 kez okundu

Sevgili okurlarımın bilgilerine…

…Ve Saygıdeğer (?!) İktidarın dikkatlerine arzımızdır….

06.06.2018 tarihli ulusal bir gazetenin ekonomi sayfasını okurken gözüme oldukça dikkat çekici bir haber ilişti!!.. Bahse konu haberin 10 puntolu manşet bölümü aynen şöyle: “SERVETLERİ 1 MİLYON DOLAR VE ÜZERİNDE OLANLARIN ÇIKIŞI SÜRÜYOR… 2 YILDA 12 BİN MİLYONER TÜRKİYE’Yİ TERETTİ…. YENİ DÜNYA ZENGİNLİK RAPORU’NA GÖRE, GEÇEN YIL 6 BİN MİLYONER DAHA, BASKI VE KÖTÜ EKONOMİ YÖNETİMİ NEDENİYLE BAŞKA ÜLKELERE YERLEŞTİ…. SON İKİ YILDA SAYI 12 BİNE ULAŞTI…”

Durum böyle sevgili okurlar…

Ekonomik anlamda olumsuz gelişmeleri öne sürerek (?!), ülkeyi terk eden “çiçeği burnunda?!” 12 bin milyoner hakkında önyargıya dayalı yorum yapmamaya çalışsak da; AKP himmeti (?!) sayesinde servet edindikleri kuvvetle muhtemel olan bu “En büyük Paşa Torunları”nın gidişi esnasında, devletin ve devleti yönetenlerin “sağ serbest” dememiş olmaları mümkün değildir!!??..

Hal böyle olunca da insan şu iki suali sormadan edemiyor?!..

Sayıları 12 bini aşmış görünen ve dolar milyonerleri olan “En büyük Paşa Torunları”; bu servetlerini, hangi üretimlerle, ihracata dayalı hangi ticaret hamcı ile kazanmışlardır?!..

“En büyük Paşa Torunları” kontenjanından dolar milyoneri olanlar, eğer üretim, ihracat ve ticaret marifetiyle zenginleşmedilerse (?!) bu işin sırrı nereden gelmektedir?!.. Yurdu terk eden dolar milyonerlerinin; “FETÖ Laneti” ile göbek bağlarının olup olmadığına ilişkin gerekli takibat yapılmış mıdır?!..

Ayrıca;

Zenginler Raporu’na göre; 2015’de yurdu terk eden “Dolar milyonerleri” sayısı 1000 iken; bu sayının, son 2 yılda 12’ye katlanıp 12 bini aşmasıyla “Ülkesini terk eden milyonerler sıralamasında” dünyada ilk sırayı alan “Türkiye” nin getirildiği nokta sizce de düşündürücü değil midir?!..

Sevgili okurlar;

Bilhassa son 15 yılda, yani zenginlikleri AKP İktidarıyla başlayanların mal varlıklarının tamamı izaha muhtaçtır dersek, haksızlık etmiş olmayız!!??.. Çünkü, AKP Yönetim anlayışı; ibadetini ticarete; mücahitliğini müteahhitliğe evirmedeki “ustalığı?!” asla tartışılmaz!!??.. Neyi var, neyi yok satıp savdığı devleti kuş gibi (??!!) hafifletmeyi başaran AKP; aynı oranda lordaşmıştır!?.. Yani “milli serveti” okuspokusla “mimli servete” dönüştürüp “Man Adasına” boca eylemekten ve “Malta Adası”nı “boş bırakmamaktan yana  ustalığını defalarca kanıtlamıştır!!??.. Ama bu arada da devleti gırtlağa kadar borçlandırıp faiz lobisine el açar hale getirmeyi de ihmal etmemiştir!!??..

Neticede, çıkış yolu bulmak yerine; “şark kurnazlığı” nı devreye sokup “erken seçim kararı” alarak bu ekonomik, sosyal ve kültürel çöküntüden sıyrılmanın hesabını yapmayı yeğlemiştir!!??..

Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi; “malı götüren milyonerler birer ikişer yurt dışına uçarak izlerini kaybederlerken; bir tarafa gidemez halde olan ayakkabı boyacısı, simitçi, gazozcu, 5 günlük gariban asker, tatlıcı, temizlikçi, gariban memur, işçi vs.” Fetöcülükten içeri almayı FETÖ’cülükle  mücadele olarak kabul etmiş görünen(?!) AKP’de daha ne hünerler var bir bilseniz?!.. Hangi birini saymalı ki??!!..

Lanetli FETÖ’nün siyasi ayağını gözlerden kaçırma cinliği ile ortamı “bilerek ve isteyerek” karartarak günümüze değin ulaşan AKP Yönetim anlayışının;  ülkeyi terk eden ve sayıları 12 bini aşmış görünen “Dolar milyonerleri” hakkında gerekli istihbaratı yaptığına ihtimal vermekte zorlanıyor insan!!.. “Cambaza bak” yöntemiyle toplumun dikkatini dağıtarak vaziyeti şimdiye değin idare eden AKP; artık mağdurluğun… Aldanmışlığın… Ve “lagaluga” mazeretlerin arkasına sığınamayacaktır!!??..  “Yanaşma suflörü” MHP’de bu hususta yetersiz kalacaktır!!??.. Ülkeyi terk eden ve sayıları 12 bini aşan “Dolar milyonerleri”  arasında “FETÖ’cü Yoktur!!” denilinceye kadar bu terk ediş hali asla hayra yorulamaz!!.. Seçimlere 17 gün kala, her nereye baksan, oralarda ki tulumbalarda suyun tükendiği haberi geliyor… Bu nedenledir ki; AKP iktidarının ve mütemmim cüzü olan MHP’nin;  artık sindirme amacıyla her gördüklerine PKK’lı…  …IŞİDÇİ demeleri ve dinsizlikle itham etmeleri mana ifade etmiyor!!.. Yıllardır orta sahada top çeviren AKP ve mütemmim cüzü olan MHP’nin; devreleri tamamlanmıştır… Hakem olan vatandaş “bitim” düdüğünü öttürmek üzere… Yurdu palan pandıras terk eden ve “En büyük Paşa Torunları” olan dolar milyonerleri işin farkında??!!..

“Zemheri” haberini; almış olmalılar ki

Terki diyar ediyor; dolar milyonerleri

Kazanmaktan ziyade; çalmış olmalılar ki

Biner biner gidiyor; dolar milyonerleri

***

Yurt dışı kaçışların; acelesi var gibi

Hiç geriye bakan yok; zaman hayli dar gibi

“Dur!” gitme diyenlere; kulak tıkarlar gibi

Uzaktan el ediyor; dolar milyonerleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ