Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,81 / Satış: 5,83
€ EURO → Alış: 6,72 / Satış: 6,75

SON DAKİKA

MHP VE MUSA’NIN ASASI??!!..

Ali Dal
Ali Dal
  • 29.06.2018
  • 100 kez okundu

Saygıdeğer Vatandaşlarım,
…Ve Sevgili okurlarım…
Kâinatı yaratan Yüce Tanrı; akıl ve izanla donattığı kullarına yönetme ve hükmetme ayrıcalığını ihsan ederken; hakikati hakikat olmayandan; doğruyu yanlıştan; alın terini gasptan, fırsatçılığı ilkeli duruştan ayırt etme sorumluluğunu da beraberinde vermiştir…
Bu noktadan hareketle; geçen Pazar günü yapılan Genel Seçimlerde MHP’nin; bilhassa HDP’nin ve AKP’nin etkin olduğu Güneydoğu’da ve Doğu’da oylarını katlayarak çıkmış olmasına inandıracak bir seçim kampanyası da yürütmediği ortada iken; bu bölgelere adeta hiç uğramamışken, “oy”unu 2 milyon 200 artırmış olmasında ki muammaya (?!) başarı ve hakikat demek; düpedüz aklı ve izanı yok saymak olur…
“Gitmediğin yer, sıkmadığın el, bakmadığın yüz sana yakın olamaz!..” denilen kuralının değişmezliği ile ele aldığımız MHP’nin; Güneydoğu’da ve Doğu’da oylarını 2 milyon 200 artırmış olmasında bir başka esrarın (?!) olduğu görülüyor?!.. Gidilmedik yerlerden, sıkılmamış ellerden ve yakın olunmadık yüzlerden bu denli teveccüh görülmesi ve “oy”ların 2’ye, 3’e katlanmış olması; “seçim farelerinin” iş başında olduğunu akla getiriyor?!.. “Cumhur İttifakı”nın ortağı olan MHP; anlaşılıyor ki, iktidar nimetlerinden azami derecede istifade etmiştir?!.. Yani bal tutan parmak yalamakla kalmamış; adeta kolu yutmuştur?!..
Saygıdeğer Vatandaşlarım,
…Ve Sevgili okurlarım…
“Musa’nın Asası ile izah edilemeyecek kadar” bariz olan “el çabukluğunu” kimse bize başarı diye dayatmaya ve aklımızla alay etmeye kalkışmasın!.. “Vatandaşın namusu” bilerek kullandıkları oyların sandıklarını, trafolara kedi sokup (?!) karartarak “haram oy pusulaları” ile değiştiren “aynı” eller; bu defa MHP lehine Doğu’da ve Güneydoğu’da “seçim farelerine” iş başı yaptırmışa (?!) benziyor?!..
MHP’nin; Doğu’da ve Güneydoğu’da ki başarılarından söz edenler; başlarını yastığa koyduklarında eğer rahatsalar; diyecek bir şey yoktur… Ama vicdan sızlamasına dayalı olarak uyumakta zorluk çektiklerini öngörüyorum!?..
Bu ülkede hiç mi adil yarış olmayacak?!.. Hiç mi adalet tecelli etmeyecek?!.. Ve millet hiç mi devletine güvenemeyecek?!.. Bu ne hırs, bu ne doyumsuzluk?!.. Aynalara bakmayı unutmuş “oldukça pişkin” yüzlerin nasır tutmuş vicdanlarının kanadığı günler de olacaktır!.. Bu dünyanın, Diktalığı ile anımsanan Harun Reşit’leri, Muaviyeleri, Yezitleri, Neron’ları, Hitler’i, Mussolini’leri, Stalin’leri, Çavuşesku’ları ve benzeri doyumsuz ve duygusuzları’da eleğinden geçirmiş bir dünya olduğu asla unutulmamalıdır?!..
“Bana kul hakkı ile sakın gelmeyin!” diye buyuran Yüce Tanrı’nın adil mahkemesinde kendinizi savunabilecek yüzünüz olsun… Faninin mahkemelerinde “gücün tarafında olup” belki sıyırabilirsiniz… Ama Tanrı huzurunda; köşklerinizin, saraylarınızın, saltanatınızın, “hepsi benim” dediğiniz servetinizin ve tutsağı olduğunuz şatafatlı makamınızın envanterine göre değil; eylem ve söylemlerinize göre hesaba çekileceğinizi bilesiniz!!..
Netice olarak, MHP’nin ve AKP’nin seçim başarısı olarak gösterdikleri “cambaza bak” tablosunun gerek öncesine, gerekse de sonrasına (?!) dayalı böbürlenişleri asla benimsenmemeli…Alkışlanmamalı… “Malûm” korkularına ve baskılarına teslim olunmamalı… Ve fırsatçılık yapıp aldatmaya kalkışanların; zaman sürecinde aynı şekilde birileri tarafından aldatılacakları da iyi bilinmelidir…
Musa, asasını sürmez harama
Vazgeç, suç ortağı yapma Musa’yı
İtibar etmeyiz yanlış yoruma
Fetbazlık işine katma Musa’yı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ