Reklam
Reklam
Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

SON DAKİKA

Samandağ CHP’de coşkulu açılış!

Samandağ CHP’de coşkulu açılış!
  • 19.04.2018
  • 33 kez okundu
Reklam

Hatay’ın CHP Samandağ ilçe teşkilatı yeni ilçe binasının açılışı Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

  1. Yıl park karşısında hizmet verecek olan CHP ilçe teşkilat binası yüksek bir katılımla hizmet girdi. CHP Genel Başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan’nın katıldığı açılış törenine, Hatay Milletvekilleri, Serkan Topal, Mevlüt Dudu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Arsuz belediye Başkanı Nazım Çulha, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Hatay Eski Milletvekilleri, Fuat Çay, Nihat Matkap, Refik Eryılmaz, Kadın Kolları il başkanı Filiz Haksöz, İskenderun, Arsuz ve Erzin Kadın Kolları başkan ve üyeleri, Samandağ kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve üyeleri, 14 ilçenin ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe eski başkan ve yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kanaat önderleri, muhtarlar, partililer ve halktan çok sayıda kişi katıldı.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ÜN ASKERLERİ YÖNETECEK

Törenin açılış konuşmasını CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı yaptı. Abacı yaparken, düşüncelerini şöyle aktardı:

“ Samandağ’ında bir özlemimiz vardı, bir sevdamız. Uzun bir süreden bu zamana kadar gelen, güzel bir parti binamız olsun ümidiyle bu yolda arkadaşlarım ile birlikte başarıya ulaştık. Bu güzel binayı partimize kazandırmak bizlere nasip oldu, bundan dolayı gururluyuz. İlçe kongresinde vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getirmiş olmanın onurunu yaşıyoruz. Anadolu’nun yiğit evladı, Anadolu’nun Kemal’i önderliğinde 2019’ da kurulacak olan halkın iktidarında partimize ancak böyle güzel bir bina yakışırdı. Partimize tekrar hayırlı ve uğurlu olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşı, cumhuriyet değerlerine gönül veren ve devrim ilkelerini sonuna kadar savunmaya kararlı Cumhuriyet Halk Partililer. İçindeki devrim ateşi hala sönmemiş, Mahir Çayanların, Deniz Gezmişlerin yoldaşları; Ali İsmail Korkmaz’ la, Abdullah Cömert’ le, Ahmet Atakan’ la faşizme karşı destan yazan gezi gençleri. Değerli dostlar; cumhuriyet bir kelime ama cumhuriyet laiklik demek, sanat demek, barış demek, demokrasi demek, kardeşlik demek, kadın- erkek eşitliği demek, insanca hakça bir düzen demek ve bu değerler için mücadeleyi şiar edinmiş Cumhuriyet Halk Partisi demek. 2019 yolunda halkın iktidarı yürüyüşünü bugün buradan, kardeşliğin ve barışın merkezi güzelim Samandağ’dan başladığını sizlere müjdeliyorum. Hiç kuşku duymuyorum ki; 2019’da Türkiye Cumhuriyetini Reis’in paralı askerleri değil, Mustafa Kemal Atatürk’ ün askerleri yönetecek. Ant olsun ki; 16 yıllık AKP iktidarında kurulan korku imparatorluğunu Ulu Önder Mustafa Kemal’in izinden giden kadınlarımız ve gençlerimizle hep birlikte yıkacağız. İşte bu gün burada açılan bu bina bu nedenlerle sadece dört duvar değildir, ülkenin geleceğidir, çocuklarımızın umududur, eşitliktir, özgürlüktür, demokrasidir, laikliktir, OHAL karanlığına ve KHK’ lara dur demektir. Kısaca Cumhuriyet Halk Partisidir ve karanlığa karşı yanan çoban ateşlerinden biridir. Biz bu binadan başlayarak sesimizi yükseltelim: Acıya, kana, korkuya ve gözyaşına asla alışmayacağız. Baskı, ölüm ve savaşa karşı; yaşam, barış ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz. OHAL’ e, karanlığa ve saraya izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızı tarikatlara teslim etmeyeceğiz. Kadınlarımızı hapsettirmeyeceğiz. İşçilerimizi sömürtmeyeceğiz. İnadına laiklik, eşitlik ve sol diteceğiz. Her türlü savaşa karşı, yurtta barış dünyada barış diyeceğiz. Ve elbette ki kardeşlerimiz. Akrabalarımız, canımız Suriyemiz’ de de barış istiyoruz ve barışı haykırmaya devam edeceğiz. Kimseye benzemeye çalışmayacağız. Pir Sultan’ dan, Denizlerden, Mahirlerden, Ali İsmaillerden ve Mustafa Kemal Atatürk’ ten ayrılmayacağız. Kadınsız devrim olmaz, bunu çok iyi biliyoruz ve biliyoruz ki; bir Türk kadını isterse tüm dünyayı değiştirebilir. Genel Başkanımızın da dediği gibi; halkın iktidarını mutlaka kadınlar kuracaktır. Bu güzel ve anlamlı günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız, sevincimize ve gururumuza ortak olduğunuz için ilçe örgütüm adına sizlere yürekten teşekkür ediyorum.”

CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“Samandağ ilçemize yakışır bir CHP parti binası kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Büyük emeği geçen ilçe Başkanım Sayın Av. Turgay Abacı ve yönetimine kadın kolları ilçe örgütüme, Genel başkan yardımcımız Sayın Bülent Tezcan’a, Milletvekilimiz ve genel sekreter yardımcımız Sayın Serkan Topal’a, Sayın Refik Eryılmaz’a ve bize destek çıkan esnafımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler Cumhuriyet kadınıyız. Atatürk’ün 1934 yılında bizlere verdiği seçme seçilme hakkına Demokrasimizi korumak adına siyasette mücadeleye devam edeceğiz. Cumhuriyet değerlerini biz kadınlar koruyacağız. Kadını kul-köle gören anlayışı yıkacağız. Kadınlarımızı daha fazla çalışarak Demokrasi’nin bizlere sağladığı haklardan yararlandıracağız. OHAL değil Demokrasi istiyoruz. Cumhuriyeti taçlandırmak için biz kadınlar çalışacağız. Evimizde, caddede, sokakta, parkta, işyerlerimizde, tarlamızda, fabrikamızda huzur istiyoruz. Huzur Demokrasiden geçer.  Yurdumuzun her yerinde birlikte yaşamak istiyoruz. Aynı bayrak altında yaşamak istiyoruz.

Biz kadınlar sesimizi gür ve inançlı duyuracağız. Biz kadınlar kararlı bir şekilde Demokrasi için mücadeleye devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisine üye olalım ve birlikte Elele kolkola sizlerle Demokrasi için çalışalım. Yanımızda Suriye’de yaşanan anlamsız savaşa dur diyelim. Sivil Halk, kadınlar, çocuklarımız öldürülmesin. Biz kadınlar Barış istiyoruz. “

BİZ BİRLİKTE HER ŞEY YAPABİLİRİZ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Değerli Milletvekillerim, değerli il başkanım, değerli bakanım, değerli bakanlarım, değerli

Meclis üyelerimiz, belediye başkanlarım, Büyükşehir Belediye Başkanım, üyelerimiz, değerli

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, başkanları, muhtarlar ve siz değerli hemşerilerim güzel

İnsanlar hepiniz hoşgeldiniz. İlçe başkanımızın bu kısa sürede yönetimiyle birlikte emek vererek böylesine bir çalışmaya imza atmış olmasını takdirle karşılıyorum, onları tebrik ediyorum. Değerli arkadaşlar biz birlikte bir şey yapabiliriz, birlikte güç olabiliriz; birlikte değişime dönüşüme katkı sunabiliriz. Parçalanarak, bölünerek birbirimizle uğraşarak, dahaçok büyüme şansınız yok. Bunu sadece Samandağ için söylemiyorum, Hatay için, Türkiyeiçin, bölgemiz için, Ortadoğu için inanın bizim gibi düşünen insanlar çoğalıyor. Ve bir şeylereitiraz eden insanlar da çoğalıyor. İtirazlar artık insanların bombalar altında, savaşlarınaltında, kavgalarda kan kaybeden bir bölgede yaşamaktan Bıktık usandık. En önemlisi kendiülkemizde, Olağan üstü halden bıktık. Olağan hale geçmek istiyoruz, olağan yaşamakistiyoruz, özgürleşmek istiyoruz. Şimdi bunlar siyasi söylemler, biraz sonra Genel başkanyardımcımız çok güzel şeyler anlatacak. Bir yerde yaşayabilirizin derdine düşmek gerekiyordu yani sizin derdinizi dert etmek gerekiyordu ve biz bunları yaptık. Sizlerle yaptık çok yol aldık. Borçluyduk borç ödedik, yolumuz kötüydü yol yaptık, parkımız yoktu park yaptık, kreşimiz yok tu kreş yaptık, konutumuz yoktu konut yaptık. Başka şeyler de yapmaya devam edeceğiz. Bir şey var ki gelecekle ilgili, en çok dert yandığımız, canımızın yakacağına inandığımız, eğer ki 2019 da Demokrasi kısmı olmazsa, inanın çok daha büyük sıkıntılar yaşayacağız. Çocuklarımız, torunlarımız belki bu Ülkede yaşamak çok daha meşakkatli olacak. O yüzden küçük küçük itilaflar olur, farklılıklar olur, diğer bize yakın siyasi partilerle ortaklaşmamız gereken şeyler olur, orada kol kola gireceğiz birlikte yürümemiz gerektiğini hep beraber göreceğiz.”

SAVAŞ: 3 KATLI OTO PARKIN HAZIRLIĞINI YAPIYOR

 

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, Lütfü Savaş, Samandağ ilçesine yapacakları yatırımdan söz ederken, “Bugün hayırlı bir gün, Sevgili ilçe başkanımızda bu hayırlı günde açılışını yaptı. İktidara göz kırparken, ilçe binamızı açıyoruz. Hem kendisini hem de paydaş olan arkadaşları tebrik ediyorum.  Eğer 26 Ağustosta iktidara göz kırpacak olan partimizin tebriğine gelenhemşerilerimizi yukarda ağırlayacağız, araçlarını yanı başımızda 3 katlı oto parkın hazırlığını yapıyoruz” müjdesini verdi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal konuşmasında şunları söyledi:

“Birbirilerini sevmeyen insanlar aynı dava etrafında birleşemezler, örgütlenemezler, başarılı olamazlar, mücadele edemezler. Hatırlayın 1968 kuşağını, Deniz Gezmiş darağacına giderken Mahir ve arkadaşları canlarını içe sayarak onun için ölümü göze almışlardı. Farklı fraksiyonların liderleriydiler ama birbirilerine bağlayan şey neydi, sevgiydi, inançtı, azim kararlılık ve tam bağımsız Türkiye sevdasıydı.

İşte bizde diyoruz ki, kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz. Mücadele edeceğiz tıpkı Mustafa Kemal gibi, Deniz Gezmiş gibi, Ali İsmail gibi, Abdocanlar gibi, Berkinler gibi. Çünkü Devrimci olmak bunu gerektirir, bu bir zorunluluktur. Bu yüzden birbirimizi seveceğiz, kar taneleri gibi, kar taneleri gibi birbirine zarar vermeden, büyüyeceğiz, büyüyeceğiz tıpkı 1919 – 1920 lerdeolduğu gibi, Anadolu’nun küllerinden yeniden Cumhuriyeti kuracağız. Sayın ilçe başkanım emeklerinizden dolayı sizi tebrik ediyorum.”

CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu konuşmasında bölgede yaşanan olayları şöyle özetledi:

“Kısa birsüre önceSayın Genel Başkanımızı çok iyi ağırladınız, buradan çok memnun bir şekilde ayrıldı. Bundan dolayı hepinize teşekkürlerini iletti. Birileri Sayın Genel başkanımızın Hatay’a gelişinden rahatsız oldu, ne işin var dedi Hatay’da. O birileri şunu bilmeli, Hatay’da barış var, Hatay’da güzellik var, Hatay’da huzur var, Hatay’da kardeşlik var. Ve bütün bu güzellikleri olduğu yerde Cumhuriyet Halk Partisi var, Kemal Kılıçdaroğlu var, sizler varsınız. Değerli dostlar Hatay Türkiye’nin özeti, Samandağ’da adeta Hatay’ın özeti. İşte burada Arabı, Türkü, Ermeni’si, Sünni’si, Alevi’si hep birlikte kardeşçe yaşamaktadır. Kardeş demek, aynı karından doğmak demek, karındaş demek.İşte hepimiz bu toprakların, Anadolu’nun ve Anadolu anamızın, Hava anamızın çocuklarıyız. Dolayısıyla aramızda ki kardeşlik bağları, her zamankinden daha güzel, şunu unutmuyoruz bu coğrafyanın insanları olarak, daha yüz yıl önce işte bugünün yine siyasi aktörleri bu Sünni, bu Şii, bu Hristiyan, bu beyaz renkli, bu Mavi gözlü diyerek insanları birbirilerine kırdırıyorlar. Bizim bugün de, bunu yapan emperyalistlere karşı yapacağımız en muazzam güç birbirimize daha fazla sarılmak. Onların oyunlarını ancak birbirimize daha fazla satılarak bozabiliriz. Bugüne kadar hep bozduk, bundan sonrada hep bozacağız. Bizler Hataylılar, Samandağ’da, Reyhanlı’da hep birbirimize sarıldık. Yüz yıllardır kardeşçe yaşadık, bundan sonrada yüz yıllarca kardeşçe yaşayacağız. Bu Ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk öyle güzel söz olsun diye ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ dememiştir. Ortadoğu’yu en iyi bilen, savaşın ne olduğunu en iyi yaşayan komutan olarak Yurtta ve Dünyada barış demiştir. Biz Ortadoğu ile kardeşiz, akrabayız, hepimizin akrabaları var, dolayısıyla biz barışa mecburuz. İşte bu Ülke bu felsefe üzerine kurulmuştur, hükümet bu felsefeden uzaklaştığı an başımıza neler geldiğini gördük. Bu yanlış politika sonucunda bugün Afrin’e operasyon yapmak zorunda kaldık. Bugün gencecik bedenleri toprağa vermek zorunda kaldık, işte bu yanlış politikaların sonucu halk değil Sarayda oturanlar ödemeli.”

 

 

AĞIZLARINI 40 KERE ÇALKALAYIP 40 KERE ABDEST ALMALARI LAZIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan özellikle AKP iktidarını eleştirdiği konuşmasında şu mesajları verdi:

“Demokrasiyi yok etmek isteyenlere karşı, Demokrasiyi isteyenler, Özgürlük isteyenler, Barış isteyenler, kardeşlik isteyenler bir araya gelsin dedik. Ve büyük bir hayır buluşması, hayır etrafında büyük bir demokrasi buluşması gerçekleştirdik. Samandağ yeni ilçe binamızın açılışı için bir araya geldik. Bu konuda emek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hatay’a gelirken bu dertlerin biteceği bir gelecek, inancımız güçlenerek geldik. Türkiye’nin derdi çok, problemi çok, siyasetçiler olarak derdi, problemi büyütmek için değil; çözmek için kolları sıvadık. İnşallah çareyi iktidara gelerek, Türkiye’yi çareyle buluşturacağız. 6 milyon işsiz, 16 milyon yoksulun olduğu bir ülke yarattılar. Bugün yine bir üniversite yavrumuz, atanamadığı için intihar etti. Analar, babalar canını dişine takarak evlatlarını üniversitelerde okutuyor. Yemeyip yediriyoruz, içmeyip içiriyoruz; saçımızı süpürge yapıyoruz. Gün oluyor üç öğünü bire indirip, okuyan evladımın harçlığını gönderebileyim; göndereyim ki geleceği kurtulsun. Mezun olsun bir iş güç sahibi olsun diye analar babalar fedakârlık yaparken, üniversiteyi bitiren her dört gencin bir tanesi işsiz olduğu bir Türkiye yaratıyor bu iktidar. Çocuklarımıza, evlatlarımıza verdiğimiz emek helal olsun, ama 16-17 yıldır bu milletin oyunu tek başına iktidar olacak şekilde alır. Buna rağmen her dört üniversite gencinden bir evladımızı işsiz bırakan ve o işsizliğin pençesi altından intihara sürükleyen ülkeyi yönetme sorumluluğunu üzerine alanların bu milletten aldığı destekte haram olsun. Millet siyaseti niye teslim eder siyasetçiye, millet başbakanı niye seçer, Cumhurbaşkanını niye seçer, iktidarı niye seçer, hükümete niye güvenoyu verir. Ekmeği büyüt diye, işi büyüt diye, aşı büyüt diye altı milyon işsiz onaltı milyon yoksul yarat diye değil. Sen aldığın yetkiyi, su istimal edip milletin çocuğunu işsiz, milleti aşsız bırakırsan; sandık geliyor, telaşa kapılmanınsebebini biliyorum. Millet verdiği koltuğu altından çekip almasını bilir. Biz hak ettiğimiz iktidarı istiyoruz. Biz hak ettiğimiz iktidara gelip, üreten bir Türkiye yaratmak istiyoruz. 430 bin esnafın iflas edip dükkânlarını kapattığı bir Türkiye den utanıyoruz. Biz utanıyoruz yönetenler utanmıyor, utanmayanların gönderildiği ve esnafların derdini bilenlerin iktidar olduğu bir düzen istiyoruz. 780.576 km kare Türkiye Coğrafyasında üreten, ürettiğini adaletli paylaşan, herkesin emeğinin karşılığını aldığı bir Türkiye istiyoruz. Yandaşların zengin olduğu bir Türkiye değil. Biz çocuklarımızın dünyayla yarıştığı, Üniversitelerin bilimsel araştırmalarda dünyanın lideri olduğu bir Türkiye yaratmak istiyoruz. Biz bu milletin alın teriyle kurulan şeker fabrikalarını satarak, milletin varlığını satarak nişasta bazlı şekeri ülkeye yerleştirip, ittifak içinde oldukları uluslararası cargillgibi şirketlere, kendi vatandaşların alın terini peşkeş çeken bir iktidar istemiyoruz. Bir nefes daha iktidarda kalabilmeleri için, bir adım daha hak etmediği yolda yürüyebilmek için bir şeye ihtiyaçları var. Milletin susmasına, milletin korkmasına, milletin iktidara karşı sesini çıkaramamasına ihtiyaçları var. Onun için yerdeyse iki yıl olacak Türkiye’yi olağan üstü hal rejim altında yönetiyorlar. Sevgili Samandağlılar bie 15 Temmuz girişimini yaşadık Allah’a Şükür milletle beraber siyaset kurumu darbe teşebbüsüne karşı birlikte oldu, karşı durdu, darbeyi püskürttük. Devlet içerisine Ak parti tarafından yerleştirilen bu çeteyi, milletle beraber, meclisle beraber temizleyecektik. Oysa bunu yapmadılar, bunun yerine bir başka darbe fırsatçılığı yaptılar. 15 Temmuz darbe girişimine karşı döndüler, darbeyi önledikten sonra bir büyük Demokrasiyi yaratmak yerine, onu fırsat bilerek yeni bir darbe yaptılar. 20 Temmuzda olağan üstü hal ilan ederek Türkiye Büyük Millet Meclisini devre dışı bıraktılar. Darbeye karşı direnen meclisi devre dışı bıraktılar. Yetkileri fiilende hukukken de tek adamın iki dudağı arasına verdiler. Bu bir yeni sivil darbedir 20 Temmuz darbesi Türkiye’deDemokrasiyi, Özgürlükleri, hukuku, Adaleti yok etti. İki yıldır Türkiye bir yeni darbe koşulu altında yaşıyor, yeni darbe şartları 20 Temmuz darbe şartları altında yaşıyoruz. Ve bunlara kalırsa iktidarlarını devam edebilmek için olağan üstü halin devamını istiyorlar. Türkiye’de Olağan Üstü hali ilan ederkenFetö ile mücadele edeceğiz demişlerdi. 2 sene geçti Olağan Üstü Hal yetkilerini Fetö ile mücadele etmek için değil, darbenin siyasi ayağının ortaya çıkmasını önlemek için kullandılar, Engellemek için kullandılar. Niye, Çünkü darbenin siyasi ayağı ortaya çıkarsa, deşifre olacak bunlar. Devletin içine, bağrına, Türk Silahlı kuvvetlerin haremi hizmetine, Yargının içine Fetö denen çeteyi yerleştiren bunlar değil mi? Silahlı kuvvetlerin kozmik odalarına fetöyü sokan bunlar değilmiydi? Anayasayı değiştirip mezarlardan çıkanlar bile oy kullansın diye 2010 yılında Elele tutuşup hâkimler, savcılar yüksek kurulunu teslim eden bunlar değilmiydi? Emniyet teşkilatını teslim eden bunlar değilmiydi? Devletin bütün bürokrasisiniteslim eden bunlar değilmiydi? Amerika’ya giderken hudut kapısında, o dönem Recep Tayip Erdoğan, unuttuk mu sanıyor. Çıkıp ta o çetenin liderini gök makamına koyup, kendisini de bir çare kulu görüp yer makamına koyduğu “Gök ne verdide Yer kabul etmedi” diye önünde yalvaran Recep Tayip Erdoğan değilmiydi? Bunlar çete liderlerinin önünde diz çökmeye alışıktırlar. Dün Fethullah Gülen’e biz çete reisi derken, onlar hoca efendi diyorlardı, hoca efendiye bunları söylemeyin diyorlardı. Dün Fethullah Gülen’in önünde diz çökme alışkanlıkları, aslında o zaman başlamadı. Bu anlayış daha öncede yanağını Hikmetyar’ın dizine dayayıpta, Hikmetyar’ın kirli dizinin dibinden medet uman anlayış değilmi? Cumhuriyet Halk Partisi, terör örgütleriyle yanyana diyor, utanmadan, sıkılmadan söylediği söze bak. Ak Parti genel başkanı Erdoğan, sen terör örgütleriyle yanyana olan birini arıyorsan; bak uzağa gitmeye gerek yok, biraz önce hafızaların bir kısmını beraber tazeledik. Sen bütün Milletvekilleriyle beraber,Pensilvanya’daki çete reisinin kapısını Caminin mihrabı saydın önünde secdeye durmadığınız kaldı. Sen koskoca devlet teşkilatını o çeteye teslim ettin. Sen şimdi İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nu casusluk iftirası ve yalanıyla cezaevinde rehin tutarken, dönüp kendi ihanetine ve kendi casusluk iştirakına bakacaksın. Vatanseverlik yâda Vatan’a ihanetle ilgili bir cümle kurabilmek için, ağızlarını 40 kere çalkalayıp 40 kere abdest almaları lazım. Terör örgütü silah dağıtırken, Valilere müdahale etmeyin diyen Erdoğan değil mi?  Terör örgütü sahte mahkemeler kurarak yargılama yaparken, karışmayın diyen Erdoğan değil mi? Devleti Kandil ile İmralı arasında, postacı yapan Erdoğan değil mi? Bir tarafta PKK ilişme diyen bir lider, öbür tarafta PKK’nın pusu kurduğu bir lider. Artvin’e giderken PKK’nın pusu kurduğu lider, kim o lider; Atatürk’ün çizgisinde yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu. CHP yeni ilçe binası açılış kurdelesi öncesi partiye üye olan Av. Ali Ercan Özen ve Av. Anıl Can’a Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan tarafından parti rozeti takılmasının ardından, açılış Kurdelesi kesildi.

Reklam
Hatay’ın Tüm Renkleri İftarda Bir Araya Geldi
Hatay’ın Defne İlçesi’nde bulunan Armutlu Camii’nde Armutlu Camii Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından iftar yemeği düzenlendi. Düzenlenen iftar yemeğine...
Avukatlara yapılan saldırılar, Hukuka ağır bir saldırıdır!
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Avukatlara yapılan saldırının, Hukuka bir saldırı olduğu gibi, Türkiye’deki en önemli ayıplardan biri olduğunu...
Mesleki yeterlilik sınavı için ilk 55 kişinin dosyalarını MASFED’e gönderdik!
Hatay Oto Alım Satım Komisyoncuları Derneği Başkanı Şükrü Kanatlı, yeni yayınlananyönetmelikle yetki belgesi olmayan galericilerin Noter’den ikinci el araç satamayacaklarına...
ATSO Başkanı Çinçin’de Borsa Başkanı Mursaloğlu’na ziyaret
Antakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya Ticaret Borsası Başkanlığına seçilen Ali Celal Mursaloğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti...
Hatay Havaalanı çalışmaz diyenler kulaklarını iyice açsın!
Hatay Havaalanının açılmasına karşı gelen lobiler,  utançlarıyla adeta  baş başa kaldılar. Çalışmayacağını, Devlete yük olacağını iddia eden Hatay karşıtı lobiler,...
Okul Müdürü Seyfullah Köroğlu’nun hakkında herhangi bir işlem yapılmayacak mı?
Eğitim Sen Hatay Şubesi, Antakya Abdi İpekçi Ortaokulu velilerinin, Okul Müdürü Seyfullah Köroğlu hakkındaki şikayetlerini yeniden gündeme getirdi. Gazetemizde 7...
Temennimiz şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin bundan sonraki yaşamlarını rahat ve huzur içinde devam etmeleridir!
Hatay Valisi Erdal Ata, şehitlerin emaneti olan ailelerinin bundan sonraki yaşamlarının rahat ve huzur içiresinde devam etmeleri temennisinde bulundu. Hatay...
Kırıkhan ilçesindeki dev tesisin ikinci kademesinde çalışmalar sürüyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, finansmanı Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan sağlanan(JICA) ve birinci kademesi işletmeye alınan...
Başkan Nehir’den Muharrem İnce’ye bağış desteği
Hatay’ın Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyasına bağışta bulundu. Başkan Mithat Nehir yaptığı bağış desteğin...
Latife Hanım Anaokulunda 3. Gökyüzü şenliği gerçekleştirildi
Latife Hanım Anaokulu bahçesinde, bu yıl 3. sü gerçekleştirilen Gökyüzü Şenliği, Gökbilim dünyasının Astrofizik profesörü Ethem Derman’ ın katılımıyla değişik...
Hükümet İsrail ile yapılan anlaşmaları tek taraflı feshetmeli!
Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, AKP Hükümetinin İsrail ile yapılan anlamaları tek taraflı feshetmesi gerektiğini savundu. Katıldığı...
Hatay’da 520 bin civarında parsellenmiş mülkiyet mevcut
Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay’da 520 bin civarında parsellenmiş mülkiyet mevcut olduğunu söyledi. Hatay Valisi Erdal Ata, Tapu ve Kadastro...
Tapu Bölge Müdüründen AGC’ye ziyaret
Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürü Burhan Göksu, Bölge Müdür Yardımcısı Osman Sarı ve Kalite ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü...
Mustafa Kemal Üniversitesi Eracon 2018’de Başarıyla Temsil Edildi
Mustafa Kemal Üniversitesi’nin,  bu yıl 8-12 Mayıs tarihleri arasında  İspanya’nınMurcia şehrinde düzenlenen ERACON (Erasmus Koordinatörleri Konferansı)nda başarıyla temsil edildiği bildirildi....
Çocuklarımızın doğayla ilgili olduğu bir tesis kazandırmak istedik!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Karlısu göletini yapmasındaki amaç, çocukların doğayla ilgili olduğu bir tesis kazandırmak istemelerinden...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ