Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 6,31 / Satış: 6,33
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

SON DAKİKA

YASAKÇI ZİHNİYET, YASAKÇI ZİHNİYETE KARŞI ??!!..

Ali Dal
Ali Dal
  • 31.05.2018
  • 91 kez okundu

Saygıdeğer Vatandaşlar;

… Ve Sevgili okurlar…

Hani sıkça kullanılan bir söz vardır: “İmamın dediğini tutun, gittiği yola gitmeyin!!..” mealinde… Buna “atasözü” diyenlerde az değil hani !!??..

Söylemi ile eylemi örtüşmeyip riyayı siyaset edinen liderlere ve kanaat önderlerine  toplumun şüphe ile bakmaya ve güvensizlik duymaya başlaması, beraberinde, toplumsal çürümeyi, ayrıştırmayı  ve huzursuzluğu doğurur!!??..

Varlığından söz edilemez olmuş (?!) demokrasinin, özgürlüğün, eşitliğin, hakça paylaşımın, hukukun ve adaletin bu hale gelmesinden doğrudan sorumlu olan ve bu ülkenin idaresini 16 yıldır elinde bulunduran AKP iktidarının “A Kadrosu” dediğimiz siyasiler; sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda çöküşüne sebep olduğu yanlış uygulamalarını, gözlerden kaçırarak, saptırarak halen bu değerler üzerinde politika yoğunlaştırmaktaysa (?!) ya bu milleti “balık hafızalı” saymakta veya fark edemeyecek derecede “tepkisizleştiğini” varsaymaktadır??!!.. Her ikisi de bu millete saygısızlıktır!!.. Hakarettir!!.. Ayıptır!!.. Günahtır!!..

Saygıdeğer Vatandaşlar;

… Ve Sevgili okurlar…

Söyler misiniz; halen “Yasakçı zihniyetle mücadele edeceğiz!… Demokrasinin güçlenmesi için çalışacağız!…” diyebilen AKP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan’ın; bu söylemine itibar edecek vatandaş kalmış mıdır?!.. Eğer kalmışsa; Erdoğan’ın “vatandaş tanımında” tutsak olmaya devam ediyor demektir?!.. Bunlar için fazla da yapılacak bir şeyin olduğunu sanmıyorum!!??..

Eşit koşullarda yapılmayan seçim çalışmalarının kurallarını sanki İtalya’dan gönderen “Mussolini” koymuş da uymak zorunda kalınmış gibi (?!) davranan AKP’nin “A Kadrosu” nun sergilediği “pişkinliğe” tüy dikmek gerek?!..

AKP’nin, CHP’nin, MHP’nin ve HDP’nin dışında hazine yardımı alamamış olup; ülke adına yapılan çalışmalarını dökme su ile döndüren İyi Parti’ye, Saadet Partisi’ne, Büyük Türkiye Partisi’ne, Vatan Partisi’ne, Yurt Partisi’ne ve adını sayamayıp, seçime girme hakkını elde eden diğer partilere: “Eşit koşullarda seçim çalışmaları yapıldığını söyleyebilecek olanlarla” paylaşacak hiçbir şey kalmamış demektir!!??..

Ayrıca milletin parasıyla yayın yapmasına rağmen; sadece iktidarın borazancılığına kilitlenmiş olan TRT’nin; 24 Haziran 2018 Seçimleri sonrasında, kendisini hangi haklı gerekçelerle (?!) savunacağını merak dahi etmiyoruz?!.. Çünkü, haram edilen haklarla varlığını sürdürmeye çalışan (?!) bir kurumun merak edilecek bir yanı kalmamıştır!!??..

Çünkü üzerine “yasakçı zihniyetin silinmez ayıbı” bulaşmıştır!!??..

Yasaklarla, siyasi dayatmalarla kimyasını bozduğu “Kuvvetler Ayrımının” fabrika ayarlarına dönmesi pek kolay görünmüyor?!.

Bilhassa belirtmek gerekirse; başlı başına “YASAK” demek olan “OHAL” ortamında ülkeyi seçime götüren “AKP Yasakçı Zihniyetin” in bu saatten sonra (?!) millete “özgürlükten, yasaklara son vermekten, haktan, hukuktan, adaletten, eşitlikten, yolsuzluktan, yoksulluktan, demokrasiden dem vurmasına kargalar dahi gülmez?!..

Berber koltuğuna oturmaya şurada 26 gün kaldı… Saçın ak veya kara olduğu öne döküldüğünde hep beraber göreceğiz… Vatandaşın diş gıcırtısı bir şeylerin ip ucunu verir gibi!!??..  Haydi hayırlısı… Sizin anlayacağınız ülkedeki yasakların mimarı olan aynı zihniyet; yaptıklarının karşısındaymış gibi davranmaktan başka kaçacak yeri kalmamışa benziyor!?.. Yani “YASAKÇI ZİHNİYET, YASAKÇI ZİHNİYETE KARŞI !!??..”

Yasaklara yasak diyen yasakçı

Adım atmaz olmuş yasak olmadan

Yasaklardan palazlanmış yardakçı

Bir iş tutmaz olmuş yasak olmadan

***

Yoksa yasakçıyı bizler mi seçtik

Yasakçı seçmeye yemin mi içtik

Koyundan, kuzudan, danadan geçtik

Domuz gütmez olmuş yasak olmadan

***

Yasaklar milleti eylemiş ölü

Diken sürgün etmiş, mahzun sümbülü

Susturmadan gülistanda bülbülü

Karga ötmez olmuş yasak olmadan

***

Yasaklardan yemlendikçe kursaklar

Yalanla, yasakla, haramı aklar

Umurunda değil, hukuklar, haklar

Lokma tatmaz olmuş yasak olmadan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ