Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

SON DAKİKA

Bir 5 Yıl Daha Kaybetme Lüksümüz Yok

Bir 5 Yıl Daha Kaybetme Lüksümüz Yok
  • 25.02.2019
  • 146 kez okundu

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, seçim çalışmaları kapsamında Payas ve Reyhanlı ilçelerini bir kez daha ziyaret etti.
Payas’ta Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Başkan adayı İbrahim Güler’e Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, MHP ve AK Parti İlçe Başkanları ve partililerin eşlik etti.
Cumhur ittifakı Hatay Büyükşehir belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Payas Organize Sanayi Bölgesi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
AKP Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, burada yaptığı konuşmada Hatay için değer üreten, istihdam sağlayan ve ihracat yapan sanayi bölgelerinden birinde olduklarını belirtirken, “Payas sanayi bölgeleriyle ve ihracatı ile güçlü bir ilçe bu nedenle Türkiye’nin gözbebeğidir” dedi.
BİR 5 YIL DAHA KAYBEDEMEYİZ
Payas Organize Sanayi bölgesinde yaptığı konuşmada 31 Mart seçimlerini değerlendiren Başkan adayı İbrahim Güler konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hatay beş yıl zaten kaybetti. Bir beş yıl daha kaybetme lüksü yoktur. Sizlerin desteği ile sizlerden aldığımız güç ile seçime gidiyoruz. Büyükşehir yasası doğru kullanılsa idi büyük bir şans olacaktı. Çünkü bu yasa bir şehrin kalkınmasında, projelendirilmesinde önemli bir kanun ve fırsattır. Biz beş yıl önce büyükşehir olduk. Ne yazık ki CHP’li Hatay Büyükşehir Belediyesi verilen imkânları hizmete çeviremedi. Devletin parasını çarçur etti ve bugün Hatay’ın her yanı hizmete aç hale getirildi. Aslında çok uzun cümlelere gerek duymadan ben diyorum ki Allah’ın izni sizlerin desteği ile değişim şart, Milat 31 Mart.
BİZ HATAY OLARAK KÜME DÜŞTÜK
Bugün biz Cumhur İttifakı olarak seçime gidiyoruz. 24 Haziran’da yine Cumhur İttifakı ile farklı programlarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidara taşıdı. Bu güne baktığımızda ise daha farklı, daha güçlü daha omuz omuza bir seçim daha yaşayacağız. Büyükşehir kanununu kapsamında Payas ve Arsuz dışında tüm beldeler kapandı. İl Özel idareler kapanırken her şeyi ve yetkileri ile büyükşehre devredildi. Burada amaç tek merkezli yönetim anlayışı taşıyan büyükşehir yasası Hatay dışında tüm şehirlerde başarılı sonuç verdi. Onlar bir üst lige çıktılar biz Hatay olarak küme düştük.
BİZİM DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VAR
Bizim değişime ihtiyacımız var ve benim tek amacım Hatay’a hizmet, sizlerin de sorunlarını biliyorum, ek OSB talebinizi biliyorum. Bu konuyu sizlerle birlikte gelişme noktasında ne gerekiyorsa yapacağız. Amacımız Hatay ekonomisini nasıl kalkındırabiliriz bunun istişaresini yapacağız. Hatay’ı hak ettiği yere taşımak adına Rabbim bizleri mahcup etmesin biz adam gibi hizmet etmeye talibiz, vereceğiniz destekle hizmete talibim.”
7.5 KATRNİLYON ÇARÇUR EDİLDİ
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir belediye Başkan Adayı İbrahim Güler Reyhanlı ilçesindeki konuşmasında, 7,5 Katrilyon’un para çarçur edildiğini iddia etti.
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Reyhanlı’nın mahallelerin ziyaretler yaparak vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılandı.
İbrahim Güler doğum yeri olan Reyhanlı ilçesindeki konuşmasında şunları dile getirdi: “Hatay bizim ortak sevdamız ve hepimizin geleceği, burası benim memleketim, sizler daima benim yanımda oldunuz.
Hatay beş yıl önce büyükşehir oldu, bu nedenle hizmet akışı değişti. Geçmişte ilçelerin yaptığını bu gün büyükşehir yapmak zorunda. Çünkü tüm yetki ve bütçe büyükşehirde ancak ne kerametse bu bütçe hizmete dönüştürülemiyor.”
Reyhanlı halkının bedel ödediğini öne süren Başkan adayı İbrahim Güler konuşmasına şöyle devam etti:
“Reyhanlı halkı Suriye sınırında yaşıyor. Bu nedenle hep bedel ödedik hep acı çektik. Ama bu gidişi durdurmak sizin elinizde. Siz yetkiyi verirseniz inşallah 31 Mart’tan sonra Reyhanlı’da mezarlık, okul, içme suyu, kanalizasyon, alt yapısına kadar tamamını yapacağıma söz veriyorum.”
Hatay Büyükşehir belediyesinin 7,5 katrilyon paranın çarçur edildiğini iddialarında yer veren AKP Hatay Büyükşehir belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yönelik şu sert eleştirilerde bulundu:
“Beş yıldır 7,5 katrilyon para büyükşehre aktarıldı ne yaptı? Hiçbir şey. İşte bu para doğru değerlendirilse Hatay uçardı. Ama hizmet yapmadı çünkü bu para çarçur edildi. İşte bu nedenle keyfime göre değil ben her hizmeti tam yapmak için aday oldum.
Gözlerinizde sen rahat ol biz yanındayız diyen bakışlarınızı görüyorum ve hepinize inanıyor güveniyorum.’
HİZMETLERE MUHTARLAR MI ENGEL OLDU?
Konuşmasında, “Hizmeti Muhtarlar mı Engel Oldu?” diye soran Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı İbrahim Güler konuşmasını şöyle noktaladı:
“Ne oy verdin ne hizmet istiyorsun hesabını yapan ve muhtarlara bunun hesabını soran büyükşehre soruyorum “memlekette oylardan muhtarlar mı sorumlu”? Büyükşehrin yapacağı hizmetlere Muhtarlar mı engel oldu? Böyle bir düşünceyi kınıyorum. Söz konusu Hatay’sa tartışmasız biz biriz beraberiz. Ben Hataylıyım Hataylı olmaktan gurur duyuyorum. Ben size Recep Tayyip Erdoğan’ın ben size Devlet Bahçeli’nin selamlarını getirdim desteklerinize talibim. Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti kardeştir ve söz konusu vatansa şu an olduğu gibi kenetlenir örnek oluruz. Bu örnekten bir Türkiye çıkar, bu örnekten sizin desteklerinizle bir Hatay çıkar.”
TEREYAĞINDAN KIL ÇEKER GİBİ KAZANACAĞIZ
Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler İskenderun ilçesinde yaptığı konuşmasında da, ‘Tüm seçim tecrübelerimizle söylüyorum ki 31 Mart’ta tereyağından kıl çeker gibi kazanacağız’ iddiasında bulundu.
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler ve beraberinde İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı, AK Parti ve MHP ilçe başkanlarından oluşan heyet seçim çalışmaları kapsamında İskenderun’da AK Parti ve MHP kadın kolları teşkilatlarıyla bir araya geldi.
KADIN KOLLARIMIZIN COŞKUSU VE AZMİ İNANCIMIZI ARTTIRIYOR
Kadın kollarının coşkusu ve inanmışlığının kendisini extra motive ettiğini söyleyen İbrahim Güler düşüncelerini şöyle aktardı:
“Kadın kollarımızın bu inanmışlığı, gayreti azmi 31 Mart’ta zaferimize olan inancımızı daha da pekiştiriyor. 31 Martta kadar bu inançla bu gayretle çalışmaya devam edersek inanın bana Tüm seçim tecrübelerimizle söylüyorum ki biz tereyağından kıl çeker gibi Hatay’ımızda Büyükşehiri ve 15 ilçemizi kazanacağız. “
BENİM 2 TEŞKİLATIM VAR
2 teşkilatın ortak adayı olarak gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayı Güler: “Hep söylüyorum benim artık 2 teşkilatım var. Ve biz bu teşkilatlarımızla Hatay’ın makûs talihine son vereceğiz. Çünkü Vatandaş bahane istemiyor, hizmet istiyor. Büyükşehir küçük şehir ayrımı istemiyor. 4 Martta açıklayacağımız projelerimizle Hatay’a çağ atlatacağız. Yepyeni bir vizyonla Hatay’ımızı bambaşka bir üst lige taşıyacağız. Hatay’ımızı imar edeceğiz, ıslah edeceğiz” vaatlerinde bulundu.

2 Yılda biteceğini söylediler 6 yıldan beri bir şey yok!
Hatay Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifinde haberimizin ardından yükselen pis kokulara kooperatif üyeleri de dahil olarak, haberimizi doğruladılar. Kooperatif üyelerinden Halil...
Vali Rahmi Doğan Zuhal Karabörk’ün Cenaze Törenine Katıldı
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’ün ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eşi Zuhal...
Hatay Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde neler oluyor?
Hatay’ın Antakya ve Belen ilçeleri arasında Bakras bölgesinde kurulan eski adıyla Metal Yapı Kooperatifi yeni adı Hatay Küçük Sanayi Sitesi...
Servetleri Dudak Uçuklatan İşadamları Teşvik Kuyruğunda
Hatay Valisi Rahmi Doğan, servetleri dudak uçuklatın işadamlarının devletin teşvik kuyruğuna girdiklerine dikkat çekti. Hatay Valisi Rahmi Doğan, gazetecilerle buluşmasında,...
50-60 Yıllık Sorunları 5 Yılda Çözemeyiz
Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 50-60 yıllık sorunları 5 yılda çözmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Hatay Büyükşehir Belediye...
Hatay Tanıtım Günleri Rant Olmaktan Çıkacak
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Tanıtım günlerinin artık rant olmaktan çıkaracaklarını söyledi. Hatay Valisi Rahmi Doğan, Pazartesi günü Basın mensuplarıyla...
Vali Doğan, Cilvegözü Sınır Kapısı’nda İncelemelerde Bulundu
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Reyhanlı ilçesine bağlı Cilvegözü Sınır Kapısı’nı ziyaret ederek alınan güvenlik tedbirlerini yerinde inceledi. Pazartesi günü gerçekleşen...
Vali Doğan’dan Zafer Bayramı’na Özel Resepsiyon
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü dolayısıyla Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan ev sahipliğinde resepsiyon...
30 Ağustos; Şanlı Tarihimize Bir Altın Sayfa Daha Açmıştır
Hatay Valisi Rahmi Doğan, 30 Ağustos’un şanlı tarihimize bir altın sayfa daha açtığını savundu. Hatay Valisi Rahmi Doğan,  30 Ağustos...
30 Ağustos Ruhuyla Zaferin Gururuyla
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Milli ve manevi değerlere devam edeceklerini vurguladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla...
Türk Milleti Hürriyet Ve Bağımsızlık İçinde Yaşama Onuruna Kavuştu
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 30 Ağustos zaferinde Türk Milletinin hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onurunu kavuştuğu vurguladı. Antakya Belediye...
Büyük Zaferimiz Kutlu Olsun
Hatay’ın Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Türkiye’nin varlığını, birliğini, beraberliğini tehdit eden her saldırıya, bugün de bu birlik beraberlik duygusu...
İnsanca Bir Yaşam, Güvenceli İş, Güvenceli Gelecek İstiyoruz!
Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Deniz Ezer ile Ses Hatay Şube Başkanı Servet Alkan, insanca bir yaşam, güvenceli iş ve...
Zam İçin Memurlar Alanlara Çıktı
Memurlar ücretlerine yapılacak zammın uyuşmazlıkla sonuçlanması sonucu dün tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak eylemler gerçekleştirdi. İktidar Partisi AKP’ye yakınlığı ile...
Bu Vahşete Karşı Sessiz Kalmıyoruz! Kalmayacağız!
Türkiye’deki CHP Kadın örgütleri hunharca katledilen Emine Bulut’un cinayetiyle ilgili olarak eş zamanlı yaptıkları basın açıklamalarında, “Bu Vahşete Karşı Sessiz...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ