Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

SON DAKİKA

Bu Seçim Öznel Bir Seçimdir

Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
  • 21.01.2019
  • 162 kez okundu

Bu seçim dediğimiz seçim 31 Mart 2019 seçimidir. Bu seçim gerçekten özel bir seçimdir. NEDEN? Bu gidişe az da olsa AKP’liler bile evet demiyorlar da ondan.

Seçimlerin henüz başındayız tüm adaylar bile belli değil. İstanbul belediye başkanı adayının durumu Anayasaya uygun mu değil mi henüz karara varılmadı.  Bir belirsizlikti gidiyor. YSK’nın görevi bir yıl daha uzatıldı. Seçim kanunlarında yapılan değişiklikler bir yıl sonra ancak uygulanabilir. Ama bu sefer YSK kanununda değişiklik yapıldı bunun seçimle ilgisi yok deniliyor. Oysa Anayasamızın 67. Maddesinde aynen şu hüküm var.” Seçim kanununda yapılan değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde yapılacak seçimlerde uygulanamaz. Bu seçim kanununda bir değişiklik yapmaktır. 31 Mart seçimlerinde uygulanamaz. Tekrar uygulanamaz. Çünkü sizi ortaya getiren Anayasa böyle diyor.

Karadeniz Ereğli’den bomba bir haber geldi. Bomba haber şudur:

Geçen seçimlerde AKP den seçilen Belediye Başkanı Hüseyin Uysal istifa etmiş ve demiştir. Ki: “Ne mutlu ki bana 5 yıl önce iyi insan, 5 yıl sonra bugün dürüst, çalışkan, çalmadı çok şey yaptı, her şeye rağmen yaptı ama anlatamadı diyorlar. Buranın bir evladı olarak neler yaptığımı, nasıl yaptığımı, niçin yaptığımı nelere önem verdiğimi nelerle mücadele ettiğimi anlayın, anlamaya çalışın, anlatın. Eğitim, kutsallığımız, geleceğimiz halkımız mı demişim yoksa benim, ailemin, siyasi geleceğim, rantım mı demişim. 2013 yılında aday adayı olarak katıldığım AK Parti’den bugün istifa ediyorum. Biliniz ki, ayrılmak zorunda bırakıldım, kopartıldım.”

Bizim bu habere karşı bir diyeceğimiz yok. Ama AKP’li başkana bir soralım. AKP’nin Türkiye genelindeki karnesi 19 Ocak 2019 tarihi itibari ile şudur.

Bir gram altın 18 YTL den 218 YTL ye çıkmıştır.     Artış 11 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.320.000 TL den 5.316.000 TL ye çıkmıştır. Artış 4 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 360 YTL ye çıkmıştır. Artış 13 mislidir

Peki, bu feci kırık not yüklü ve Türk Milletini ezen karnenin, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal neresindedir. Yanında mıdır? Karşısında mıdır? Ama yine de hayır demiştir. Hayırlı olsun denilmektedir. Aslında bu karneye karşı daha önce hayır deseydi Tüm Karadeniz halkı yanında olurdu. Sayın Hüseyin Uysal’ın istifası çok geç ve gerekçesi çok olmuştur.

Seçim bir Siyasi Faaliyet midir?

Kim demiş ki belediye başkanlığı seçim faaliyetleri bir siyasi faaliyettir. Asla siyasi faaliyet değildir. Nedir o zaman. İstanbul gibi güzel ve özel şehrimize en iyi imamı bulup başa getirmektir. Gördünüz mü bu işin siyasetle bir ilgisi yoktur. İmamla siyasetin ilgisi olur mu değerli dostlarım. Adayımızın bir kusuru da yoktur. Önceleri İstanbul belediyesi ulaştırma bakanlığı sonra Türkiye Cumhuriyeti, ulaştırma bakanlığı sonra T.C. Başkanlığı Baş danışmanlığı sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı ve AKP genel başkanlığı gibi müstesna mevkilerde üstün başarılı hizmetleri nedeniyle kendisi İstanbul Belediyesi başkanlığına da layık görülmüştür. Burada hukuk ihlali Anayasa ihlali diye bir şey olmaz olmamalıdır. Şaka bir yana bu seçimler birçok olumsuzluklara gebedir. Çünkü ortada seçim kanunu Anayasa ve bunları yürütecek YSK net görülmüyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ