Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

SON DAKİKA

Eski Ankara Milletvekili Aydın Ünal AKP den ayrıldı.

Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
  • 28.01.2019
  • 227 kez okundu

Önce aydın Ünal kimdir. Bizim okuyucularımıza Aydın Ünal  yabancıdır. 1970 yılında doğmuştur. 3 yıl Yeni Şafak’ta yazarlık yapmıştır. Aldığı görevler ise yaşına başına göre ulaşılması çok zor doruk görevlerdir. 25-26 dönem AKP Ankara Milletvekilidir. Devlet Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı danışmanlıkları yapmıştır. Ve şimdi aşağıdakileri söyleyerek AKP den yolunu ayırdığını beyan ediyor. Şimdi onu dinleyelim:

Esas müsaadeyi okurdan almak gerektiğini biliyorum…

Okur, yazmanın artık ne kadar zor olduğunu takdir edecek ve inanıyorum ki beni anlayışla karşılayacaktır.

Kaçıyor muyum? Evet, kaçıyorum…

Bilen bilir: Hırsızla, arsızla, haşeratla, asalakla, hainle, münafıkla, yetimin hakkını yiyen yüzsüzle, dönekle kavgadan hiç kaçmadım, kaçmam.

Lakin kaçışımız çürümeden, seviyenin düşmesinden, tahammülsüzlükten kaçıştır. Kaçışımız düşmandan değil, “dost” görünenden kaçıştır. Kaçışımız korkudan değil, pervasızlıktan; tehditten değil, aldırmazlıktan, gözü dönmüşlükten, hırstan kaçıştır. Kaçışımız, masumane kaygılarla dostça uyarılarımızı sınırsız iştihalarının ve kifayetsiz ihtiraslarının önünde mania olarak görenlerin iftiralarından, ithamlarından kaçıştır.

Kaçışımız Rahmet-i Rahman’adır.

Sayın Aydın Ünal bu kaçışınız Türk milleti AKP karnesinden kaçış diye anlayacaktır. AKP nin karnesi sizin de bildiğiniz gibi aşağıdadır. Aydın Ünal bu karne felaketini Türk milletine yaşatan açık bütçelerden ve laik eğitimden uzaklaşmalardan kaçmışsa geleceği tek yer. Atamızdan yadigar olarak kalan Kuvayı millliye durağıdır.

AKP nin güncel karnesi işte budur.

2002 den bu yana   Açık bütçeler yapılarak Türk milletinin cebinden 560 milyar YTL kanun zoru ile alınmıştır.

Bir gram altın 18 YTL den 216 YTL ye çıkmıştır.                            Artış 12 mislidir

Bir yabancı para( ABD Doları)1.320.000 TL den 5.269.000 TL ye çıkmıştır. Artış 4 mislidir

Çeyrek altın 24  YTL den 355  YTL ye çıkmıştır. Artış 13 Mislidir

Sayın Aydın Ünal  Atamızdan yadigar olarak kalan Kuvayı millliye durağına gel DENK bütçe yapalım. Bu karneyi eski haline getirelim. Yani altın  gramı 18 YTL ye çeyrek altın 24 YTL ye ve DOLAR 1.320.000 TL ye gerilesin.  Hiç olmazsa 2002 ye dönelim. AKP nin Türk milletine verdiği zararlar giderilir. Ve sizin de AKP içinde iken oluşan günahlarınızın bir kısmı affolur.  Gördüğünüz gibi AKP içinde iken Türk milletine verdiğiniz zarar çok büyük boyutlardadır. AKP iktidarı da Atamızın denk bütçesinden, laik eğitiminden tam bağımsızlığından ve egemenliğin kayıtsız ve şartsız Türk milletine ait olduğu ilkesinden 14 Mayıs 1950 den sonra ayrılan tüm iktidarlar gibi ayrıldığından bu günlere geldik. İstifanız hayırlara vesile olsun. NOKTA.

NOT:  Seçimlere dört nala gidiyoruz. Her taraftan sahte insanlar ve seçmenler fışkırıyor. Haberler  Gazetelerin manşetlerinde yer alıyor. Anayasa bir tarafta seçim kanun bir taraftadır. Seçimleri bile şaibesiz yapamayan bir iktidar bütçeyi DENK eğitimi çağdaş yapamaz. Seçimleri bu olumsuzlukları Türk milletine sabırla anlatacaklar kazanacaktır.

HATAYSPOR’A BAŞARILAR

Türkiye Ziraat Kupasında, Süper Lig lideri MedipolBaşakşehir’i 4-1’lik skorla yenerek çeyrek finale adını yazdıran Hatayspor’a başarılarının devamını diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ