Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

SON DAKİKA

Hatay ve Kazalarının Belediye Başkanı Adaylarına Sorularımız

Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
  • 19.02.2019
  • 151 kez okundu

Hatay ve kazalarında gösterilen belediye başkanı adayları kardeşlerimizin ve dostlarımızın bir kısmının listesini vererek yazımıza başlayalım.
Hatay Büyük Şehir: AKP İbrahim Güzel CHP: Doç. Dr. Lütfi Savaş. Antakya: AKP İzzettin Yılmaz. CHP Hikmet Hatunoğlu.
İskenderun: AKP Fatih Tosyalı, Demokrat Parti Mete Aslan, CHP Yılmaz Şahutoğlu.
Adaylarımızın bir kısmını yakından bir kısmını uzaktan tanıyorum. Bir kısmını hiç görmedim tanımadım: Ama hepsine kefilim hepsi dürüst çalışkan ve işinin ehlidirler.. Ama bir şeyden emin değilim. Yurdumuzdaki tersine gidişe ve düşman paralarının yükselişine karşı tavırları nedir?
Atatürk diyor ki: “Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar Gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.”
Benim gördüğüm kadarı ile bunların arasında sadece gaflette olanlar vardır. Hıyanette olanlar yoktur. Bunu nereden biliyoruz. Bunu şuradan biliyoruz. İşte hepimizin çok iyi bildiği âdeta ezberlediğimiz AKP’nin karnesi:
2002 den bu yana;
Açık bütçeler yapılarak Türk milletinin cebinden milyarlarca YTL kanun zoru ile alınmıştır.
Bir gram altın 18 YTL den 220 YTL ye çıkmıştır. Artış 12 mislidir
(ABD Doları)1.320.000 TL den 5.246.000 TL ye çıkmıştır. Artış 4 mislidir
Çeyrek altın 24 YTL den 363 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 mislidir.
Hatay vilayeti ve kazalarında belediye başkanlığına aday olan çok değerli kardeşlerimizin dostlarımızın AKP karnesinde yer alan altın ve döviz fiyatlarındaki yükselişe karşı bir mücadeleleri var mı yok mu bu güne kadar bize ulaşan bilgiye ve mücadelelerine rastlamadım. Enflasyon ve açık bütçelere karşı mücadele eden İsmet İnönü ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan hariç hiç bir siyasetçi de görmedim duymadım. İsmet İnönü 1957 de TBMM kürsüsünden aynen şunları söylemiştir.
“Enflasyon politikası daha iktidarın ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi süratle takatinden düşürerek 1952 sonbaharı başlarında memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz.
İsmet İnönü devamla: Harici ticaretin normal şekillere girebilmekten her gün uzaklaşması, Altın ve Döviz fiyatlarının daima yükselme istikametinden bir türlü ayrılamaması, iktisaden zayıf tabakaları her gün biraz daha sefalete uğratmaktadır.”
İsmet paşa büyük bir devlet adamı yüzyılın batı cephesi komutanıdır Menderes İsmet Paşaya uyacağına harici bedhahlara uymasının derin acılarını Türk milleti çok yaşamıştır. Hala daha bu uyarılardan ders almıyoruz. Şimdi Sayın Başkan adaylarımıza sorularımız soralım:
Siz bu AKP karnesinin neresindesiniz? Yanında mısınız karşısında mısınız yoksa bu karne ile mücadele ederek çile ile yaşayan Hatay+ İsklenderun+ Samandağı+ Reyhanlı ve diğer ilçelerinde yaşayan insanlarımıza biz karışmayız ne halt ederseniz edin mi diyorsunuz?
AKP’nin bu karnesinin Hatay ve ilçelerinde yarattığı tahribatın ve açtığı onarılması güç yaraların sarılması için mücadele programınız nedir?
DENK bütçe bayrağını Hatay ve kazalarında açacak mısınız?
Hataylı yurttaşlarımız da bütün Türkiye’de olduğu gibi 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana enflasyon belasının altında inim inim inlemektedirler. Bunun için ne düşünmektesiniz? Denk bütçe ve laik eğitimin tüm Türkiye’de hayata geçirilmesi için çaba harcayacak mısınız?
Sorularımıza cevaplarınız için bu köşe size açıktır.
NOT: Bu seçimlere bir buçuk ay bile kalmadı ama seçimlerin yapılması için hazırlıkların çok ağır ilerlediği bir gerçektir. AKP’nin en kötü yönettiği Bütçe ve eğitim işleridir. Onlar da bunu çok iyi bildiklerinden kimsenin inanmadığı uydurma bütçe haberlerine sığınmaktadırlar. Türkiye’mizde DENK bütçeye ve laik eğitime dönmeden hiçbir şey başarılamaz. İç ve dış barış sağlanamaz. Ele güne avuç açarak yaşamak asla mümkün değildir.
Atatürk’ün 10 .yıl nutkunda verdiği direktifleri hayata geçiremedik. O diyor ki: Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Milli kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız.
Atatürk’ün bu direktifi ile ilgilenen ve uygulayan müdahale dönemlerinde kurulan hükümetler de dahil TBMM hükümetleri ve belediye başkanları 14 Mayıs 1950 tarihinden bu yana Türkiye’mizde yok. Sıkıntımız da budur. NOKTA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ