Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

SON DAKİKA

MİLLETİN, AKP’DEN; AKP’NİN İMAMDAN GÖRÜNÜŞÜ?!..

Ali Dal
Ali Dal
  • 31.08.2018
  • MİLLETİN, AKP’DEN; AKP’NİN İMAMDAN GÖRÜNÜŞÜ?!.. için yorumlar kapalı
  • 463 kez okundu

Sevgili okurlar;

Halk arasında; “Kör Allah’a nasıl bakarsa, Allah da köre öyle bakar” diye sıkça söylenegelen bir ifade vardır …

Günümüze değin garabet içeren yaşanmışlıklarımıza bakarak bu ifadeyi; kaşarlı (?!) siyasetin lügatına uyarlarsak eğer; “Kaşarlı siyasetçi, ayılmayan seçmenin, en çok hipnozlanmış (?!) bakışını beğenir?!” diyebiliriz…

Çünkü bu bakış, görmekten uzak ve aldanmaya yakın bakıştır?!.. Eğer böyle olmasaydı, toplumdaki değer yargısı bu denli hercümerç olur muydu?!.. Ve milleti millet olmaktan çıkarıp; usulsüzlüklerle, ayrıştırma politikalarıyla, sadakaya muhtaç etme siyasetiyle ve toplumun genleriyle oynamayı iş edinmişliğiyle zikredilen AKP, aynı toplum tarafından inadına (?!) defalarca kabul görür müydü?!..

AKP tarafından siyasallaştırılmış dini söylemlerle hipnozdan çıkamamış görünen aynı toplum; bu ahval ile kolayına ayılacağa benzemiyor?!.. Sormak ve sorgulamak yerine teslimiyetçiliğin tarafı olanlar; AKP’ye ve “tek adam” sultasına saplantı derecesinde deki (?!) halleri, geleceğe dair korku ve kuşkulara en bariz neden değil midir?!.. Bu anlayışın bir tık ötesi; AKP’nin, siyasi hüviyetinden çıkartılıp mezhepleştirilmesi yanısıra; “Vatan, millet, bayrak, devlet, cami, minare, kubbe, namaz, niyaz, takke, tespih gibi” söylemleri ile başa güreşen (?!) AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mehdileştirilmek istenilmesi değil midir??!!..

Bu durumda, sormayı ve sorgulamayı (?!) çoktaan terk edip ümmet olmayı millet olmaya tercih edenler, iktidar nimetlerini (?!) esas almanın ötesinde her şey puslu görmeye başlarlar?!..

Takıyecilik ve taklacılık ihtisasını pekiyi derecede (?!) tekmil eyleyen AKP’nin, koşulsuz inandırdıklarına (?!) siyasallaştırdığı (?!) din ile seslenirken, söylemlerini ayet ve hadismiş gibi aktarışı, iddialarımızı doğrulamıyor mu?!..

AKP’nin; dine ve millete bakışında da başka anlam çıkarmak zaten mümkün görünmüyor?!..

Hülasa; Tanrı’yı ve dini yormaktan bir türlü yorulmayan AKP’nin, sıtkı samimiyet derecesini özetleyen bir imam fıkrası ile sözü noktalayalım:

***

MÜSLÜMAN VAR MI ARANIZDA?

Cemaat camide namazını kılmış, tespihat yapar iken, elinde Bursa işi bir ekmek bıçağı ile camiye bir adam girmiş ve gür sesiyle; “Aranızda Müslüman var mı?” diye bağırmış. Cemaat eli bıçaklı adamın narasından hayli korkmuş!.. Kimseden ses çıkmadığını gören yaşlıca bir adam cesaretini toplayarak elini kaldırıp: “Ben, ben Müslüman’ım” demiş…

Eli bıçaklı adam, yaşlı adama; “Beni takip et o zaman” demiş… Ve birlikte dışarı çıkmışlar… Meğerse eli bıçaklı adam kurban kestirecekmiş…Kurbanı kesen yaşlı adam; “Ben yoruldum evladım. Derisini de başkasına yüzdür” demiş… Kurban sahibi, yaşlı adamın elindeki kanlı bıçağı alarak tekrar camiye gidip içeri girmiş ve : “Aranızda başka Müslüman yok mu?” diye bağırmış. Kanlı bıçağa korku ile bakan cemaat suskunluğunu bozmazken; sözleşmişçesine hep birlikte imama bakmışlar. Kanlı bıçaktan ödü kopan imam cemaate: “Hepiniz birlikte bana niye bakıyorsunuz yahu! Şurada iki rekat namaz kıldırmakla Müslüman mı olduk yani?!” diyerek kendisini tam tekmil özetleyivermiş?!..

Kim, ne söyler, ne yapar

Seyret, gör olanları

Ne zaman, kime tapar

Kör nefsin yılanları

***

Aldanma bile bile

Mümin deme gafile

Şüpheli abdest ile

Her namaz kılanları

***

Rehbersen yürü önde

Sakın ha kalma dünde

Takip et doğru yönde

Mesafe alanları

***

Kaynaksız akmaz çeşme

Karanlıkta eğleşme

Hakikatle değişme

Asılsız yalanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ