Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

SON DAKİKA

Vatandaş 31 Martta tokadı vuracak

Vatandaş 31 Martta tokadı vuracak
  • 18.03.2019
  • 88 kez okundu

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Belediye Başkanı AKP’li İbrahim Güler, “Bir Belediye başkanı doğruyu söylemek ile mükelleftir. Hiç kimse vatandaşın aklıyla oynayamaz. Oynarsa 31 Mart’ta vatandaş sandıkta tokadı vurur” mesajını verdi.

Miting havasında gerçekleşen İskenderun Sakarya ve Yunus Emre Mahallesi toplantısına AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Başkan Adayı İbrahim Güler ile birlikte MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özer, İskenderun Cumhur İttifakı Adayı Fatih Tosyalı, ile bir çok partili katılım gösterdi.

LÜTFÜ SAVAŞ HADDİNİ BİLECEKSİN

İskenderun Sakarya ve Yunus Emre Mahallesi ziyaretinde söz alan  Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, can alıcı konulara değinirken, Millet ittifakı adayı CHP’li Lütfü Savaş’a seslenerek,   ‘’Hatay Büyükşehir Belediye  Başkan adayımız onuru ile Nakliyecilik yapan bir iş adamıdır. Kimse doğuştan siyasetçi olmuyor, kendisi bir HADO’yu kaldıramazken bizim adayımız koskoca 2  geminin çalışmasını sağlıyor. Akıl yaşta değil baştadır. Bu nedenle insanların işi ile yaşı ile siyaset yapılmaz haddini bileceksin’’ Dedi.

1 YILDA TÜM HİZMETLER BİTER

Cumhur İttifakı Başkan adayı  İbrahim Güler, Sakarya ve Yunus Emre Mahallesi vatandaşlarının yoğun katılım gösterdiği miting gibi toplantıda “ beş yıldır çar çur edilen bütçeyle biz bir yılda tüm hizmetleri tamamlayabiliriz”iddiasında bulunurken, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Hatay genelinde gezdiğimiz tüm mahallerde aşağı yukarı şartlar aynı. Ne yazık ki Sakarya mahallesininde Yolları bozuk, alt yapısı yok, sağlık ocakları eksik, yayla yolları çukur. Beş yıldır gördüğümüz manzara ne yazık ki burada da aynı” iddiasında bulundu.

HATAYLILARIN AKLIYLA OYNUYOR

CHP’li Lütfü Savaş’ın yalanlarına ısrarla devam ederek Hatay’lıların aklıyla alay ettiğini söyleyen İbrahim Güler konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir Belediye başkanı doğruyu söylemek ile mükelleftir. Hiç kimse vatandaşın aklıyla oynayamaz. Oynarsa 31 Mart’ta vatandaş sandıkta tokadı vurur.

HERKESE EŞİT HİZMET SÖZÜ

Biz bir yola çıktık Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli’nin gücü ile desteği ile şu an karşınızdayım. Onlar bize güvendi bizde sizlere güveniyoruz. Yapacak çok işimiz var doğru planlama ile hareket edeceğiz. Projelerimizi tüm alt yapı çalışmalarının ardından yaşama geçireceğiz.

Hatay’da şu an 5 yıllık bir kayıp görünüyor, bu kaybı bir yıllık iyi bir çalışma ile kapatacağımıza inanıyorum.

Oy vermeyenlere hesap soran, analarımıza, bacılarımıza, bağıran ve aşağılayan mevcut başkanın tersine bir anlayış ile oy verin ya da vermeyin, hangi partiden olursanız olun eşit hizmet anlayışı ile çalışacağıma söz veriyorum.

HATSU ÇALIŞANLARI VE BELEDİYE PERSONELİ RAHAT OLSUN

‘Sakarya mahalle halkının Hatsu da çalışan yakınlarımız var maaşlarını ya alamıyorlar ya da eksik alıyorlar, birde seçilmeniz halinde işten atılacaklarından korkuyorlar bu konuda desteğinizi istiyoruz’ şeklinde konuşmalarına yanıt veren  AK Parti adayı İbrahim Güler, “Ben bir emekçiyim. Simit satarak öğrenimimi tamamladım. Köylü çocuğuyum halinizi ve sizi üzen meseleleri gayet iyi anlıyorum.

Bu nedenle Hatsu çalışanlarının tümü rahat olsun 1 Nisan’dan itibaren alamadıkları eksik kalan maaşlarının tümü ödenecek. Ve emin olsunlar hiç biri işten çıkartılmayacak bunun burada garantisini veriyorum.

Ancak Hatay Büyükşehir belediye Personelinde durum biraz farklı onların konumları gereği sıkıntıları farklı prosedürler gerektirecek. Lakin onlarda huzursuz olmasın biz gereğini yaparak kimseyi işten çıkarmadan alternatif çözümler üreterek Hatay Büyükşehir Belediye kadrolarını koruyacağız.”

YENİ PROJELER İLE DAHA YAŞANILIR BİR HATAY

Belediye yöneticiliği anlayışlarında halkın yönetici olduğu düsturunu kendilerine ilke edindiklerini belirten İbrahim Güler, “Ben değil biz anlayışı ile bu gün nasıl tek tek geziyor isek, seçimlerden sonrada aynı düstur ile hareket edeceğiz. Daha yaşanır bir hayat için gençlerimize, doğru bir gelecek inşa edebilmek için, yaşlılarımıza huzurlu bir yaşam sağlayabilmek için, elimizden gelen tüm gayreti göstereceğime söz veriyorum”görüşlerine yer verdi

Bu coşkulu karşılamanın ardından Sakarya Mahallesi sakinleri ile Cumhur İttifakı başkan adayı İbrahim Güler’e“Seninleyiz” mesajını verirken,  “Biz artık Büyükşehir küçük şehir ‘Savaş’ ı bitsin Hatay İskenderun gülsün diyoruz… Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” vurusunu yaptılar.

İBRAHİM GÜLER ÖĞRENCİLERE MENEMEN PİŞİRDİ

Öte yandan, Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, kendisini davet eden üniversite öğrencileri kırmayarak evlerine misafir oldu, öğrencilere menemen yaptı.

İbrahim Güler, beraberinde, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Yanmaz ve Gençlik Kolları İl Başkanı Şaban Kurt’la sosyal medyadan kendisini çay içmeye Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileri Mustafa Hafız ille Halit Bayraktaroğlu’nun evine gitti. 

Gençlerle sohbet eden İbrahim Güler, öğrencilik yıllarındaki anılarını anlattı.  Başarılı olmaları konusunda nasihatlerde bulundu.

ELLERİYLE MENEMEN PİŞİRDİ

Öğrencilerin menemen yemek üzere olduğunu gören İbrahim Güler, yemeği kendisi yapmak istedi.

İbrahim Güler, kendi pişirdiği menemen ve makarnayı öğrencilerle birlikte yedi.

Üniversite öğrencilerine bu dönemdeki dostlukların çok kıymetli olduğu ve değerini bilmeleri tavsiyesinde bulundu.

ÖĞRENCİLERLE ŞARKILAR SÖYLEDİ

Gitar eşliğinde gençlerle şarkı da söyleyen Güler, misafirperverliklerinden ötürü öğrencilere teşekkür etti.

İbrahim GÜLER, Lütfü Savaş’ı CHP’Lİ Belediye ile vurdu

ESKİŞEHİR O HİZMETLER İÇİN KİMDEN İZİN ALIYOR?

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, ‘Engellediler’ yalanına ‘sarılan’ Lütfü Savaş’ın CHP’Lİ Eskişehir Belediyesi örneği ile vurdu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Belediye Başkan Adayı İzzettin Yılmaz ve Partililer den oluşan heyet ile seçim çalışmaları kapsamında Kamu-sen Hatay İl Temsilciliği yöneticileri ve üyelerini ziyaret ettiler.

CHP’Lİ ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HİZMET İÇİN İZİN ALIYOR MU?

‘Belediyecilik bir parti işi değil bir gönül işidir’ diyen İbrahim Güler, ‘Türkiye geneline baktığınızda CHP’nin yönetiminde olan başka Büyükşehirler de var. Buna örnek olarak Eskişehir Belediye Başkanını gösterebiliriz. Eskişehir bir bakın tüm hizmetler yerine getirilmiş, Büyükşehir olabilmenin gereklerini yapmış çağdaş bir tablo ile hizmete devam diyebiliyor. Orada da AK Parti Meclis Üyeleri çoğunlukta. Peki, Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı, yol, su, alt yapı gibi zorunlu hizmetler için meclis üyelerinin onayını istemiş mi? Hayır gerek yok buna çünkü. Büyükşehir kanunu sana bu yetkiyi vermiş.

Lütfü Savaş uydurma bahaneleri ile Hatay halkını kandırdığını sanıyor. Halkla dalga geçiyor, milletin aklıyla alay ediyor’ diye konuştu.

EY LÜTFÜ SAVAŞ O KOLTUĞU BAKİ SANMA

“Hatay için değişimin başlangıcı olacak 31 Mart  seçimlerine doğru emin adımlarla yürüyoruz. Bu önemli  görevler Rabbimin bir lütfudur” diyen İbrahim Güler ‘’Milletle hemhal olup dertleriyle dertlenmek herkese kısmet olmaz.  O koltuğa oturup kerameti kendinde gören, millete hizmet şansı yakalamışken her şey benim eserim sadece ben olduğum için seçildim diyen Ey Lütfü Savaş, bencilce ego yaparak, koltuğu baki, sanıp millete ahkâm kesme.

Seçilmemiz halinde Rabbim bizleri makamı yükseldikçe gönlü mütevazı olanlardan eylesin, kibirden uzak tutsun’’ vurgusunu yaptı..

HATAYLI BELEDİYECİLİK ANLAMINDA ÜMİDİNİ YİTİRMİŞ

Yoğun çalışma temposu ile Hatay’ın her noktasını karış karış gezen İbrahim Güler, bu bağlamda Antakya İnşaat Mühendisleri Odasına da ziyaret etti.

İbrahim Güler burada yaptığı konuşmada ‘Ben biliyorum anlayışı Hatay’a hiçbir şey kazandırmadı. Hatay’ın meselelerini Hatay’lılarla konuşmaya ihtiyacımız var.

Halkın içine girip baktığınızda insanlar bezgin, yılgın, söylemekten, istemekten yorulmuş hatta hizmet bazında ümidini yitirmiş durumda. Bu nedenle yeni bir kan, yeni bir heyecan diyerek yola çıktık çok güzel projeler ile karşınıza geldim” diyerek, Asi nehri ve akıbetini anlatarak yeni Asi projesinin Hatay halkının layık olduğunu sözlerine ekledi.

Batırılan Eğitim Sisteminden Çıkış Yolu Köy Enstitüleri
Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Şubesi yönetim kurulu Başkanı Dr. Kezban Kuran, batırılan eğitim sisteminden çıkış yolunun Köy Enstitüleri olduğunu vurguladı....
İyi Kırıkhan Belediye Başkan adayı Yavuzyılmaz’dan Başkan Savaş’a tebrik ziyareti
İyi Parti Kırıkhan Belediye Başkan adayı Erhan Yavuzyılmaz,  yeniden Hatay Büyükşehir Başkanlığına seçilen Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı Kırıkhanlı hemşehrileriyle tebrik...
Güzelyurt’tan Güzel’e Nezaket Ziyareti
31 Mart Seçimlerinde Defne Belediye Başkanı seçilen İbrahim Güzel’i DSP adayı  Dt. Mehmet Güzelyurt ve ekibi makamında ziyaret ettiler. Defne...
Çocuklarımızın hayatlarından endişe ediyoruz
Libya’nın Trablus kentindeki işyerlerinden kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılan Mehmet Demir ve kayın biraderi Volkan Altınok’un aileleri çocuklarının kurtarılması için...
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’den Başkan Refik Eryılmaz’a ziyaret
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin Samandağ Belediye Başkanlığı görevine yeni seçilen Av. Refik Eryılmaz’ı makamında ziyaret etti....
Hatay Savaş’la devam!
Türkiye’de dün yapılan mahalli seçimlerde, Hatay mevcut başkanı Lütfü Savaş’la devam kararı aldı. Gazetemizin yayına girdiği saatlere kadar CHP ve...
Samandağ Lütfü Savaş’ı finale götürdü!
Türkiye’nin tarihi seçimi olan 31 Mart yerel seçimlerinde, Hatay Büyükşehir Belediyesini Millet ittifakı adayı CHP’li Lütfü Savaş’ı Samandağ finale taşıdı....
Hatay Barosu’ndan Arabuluculuk semineri
Hatay Barosu tarafından, İş ve Ticaret Hukukunda Arabuluculuk ve Etkin Taraf Avukatlığı konulu seminer düzenlendi. Av. Mehmet Kaya ve Av....
Türkiye sandığa gittiği bir ortamda basına yönelik baskılar daha da arttı
CHP’nin Gazeteci Kökenli Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’nin sandığa gittiği bir ortamda Basın’a yönelik baskıların daha da arttığını iddia etti. Gazeteci...
İletişim öğrencileri yerel basınla buluştu!
Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun öncülüğünde iletişim fakültesi öğrencileri ilk kez yerel basınla buluştu. Eskişehir yerel basınının tecrübeli isimlerini üniversite öğrencileriyle buluşturmayı...
Şehrin yönetimine talip adaylarımızın henüz çevre politikalarını ortaya koyamadıklarını görüyoruz!
Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker,  Hatay’ın yönetimine talip adayların çevre politikalarını ortaya koymamalarına dikkat çekti. Yönetim Kurulu adına...
Vatandaş 31 Martta tokadı vuracak
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Belediye Başkanı AKP’li İbrahim Güler, “Bir Belediye başkanı doğruyu söylemek ile mükelleftir. Hiç...
Ne yaparlarsa yapsınlar, Hatay halkı kararını vermiş!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, rakibi Cumhur ittifakı adayı İbrahim Güler’e göndermelerde bulunarak, “Ne...
Biz Birlikte Defne’yiz, Birlikte ‘Güzel’iz
CHP Defne Belediye Başkan Adayı İbrahim Güzel, Modern bir Defne oluşturma adına hazırladığı projelerini Defne Halkına anlatmaya devam ediyor. SAĞLIK...
Birlikte yönetilen çağdaş Yeşil Defne olacağız
DSP Defne Belediye Başkan adayı Mehmet Güzelyurt, Birlikte yönetilen çağdaş Yeşil Defne olunacağı taahhüdünde bulundu. TEMA’nın Doğa Dostu taahhütnamesini imzalayan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ