Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 32,12 / Satış: 32,25
€ EURO → Alış: 34,82 / Satış: 34,96

34 ŞEHİDİMİZİN ARDINDAN

Aytekin Ertuğrul
Aytekin Ertuğrul
  • 02.03.2020
  • 34 ŞEHİDİMİZİN ARDINDAN için yorumlar kapalı
  • 1.144 kez okundu

Türk Milletinin yüreği yanıyor, Yurtsever yazarlarımızın içi parçalanıyor. Bu kadar hazırlıksız, bu kadar sathi hesaplarla, ve Anayasasız hukuksuz dünyada eşi görülmemiş bir sistemle  Türk Milleti yönetilemiyor. Bu gerçek anlaşılmalı ki meclissiz, askeri hastanesiz. Askeri mahkemesiz. Laik eğitimden uzak açık bütçelerle artık yol alınamaz.  İdlib cehenneminden 34 askerimizin cansız bedeni gelmiştir.

Atatürk’ün bu konudaki direktifini yazalım. Çünkü  şu an itibari ile Atatürk’ten alıntı yapmaya izin veriliyor. Bu izin varken bol bol kullanalım:

Bugünkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla mümkündür. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.

Açık bir bütçenin sayısız sakıncalarını iyi bilen TBMM’nin DENK bütçe yönünde kesin karar sahibi bulunması devletin mali ve hatta genel politikası için büyük güvencedir.

 “Ölen askerlere gözü kapalı olarak, bunlar şehit oldular diyemeyiz. Hatalı politikalarla göz göre göre işlenen cinayetlerin üzerini örtemeyiz.

Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız diyeceksiniz,

Esad ile masaya oturmayacaksınız ve onu yok sayacaksınız, Esad ile görüşerek bu meseleyi çözmeniz gerekir diyen aklı selim sahibi insanları ve muhalefeti, vatan haini ilan edeceksiniz,” (*)

Açık bütçeler devam laik eğitim ne işmiş dini eğitime devam diyeceksiniz.

Orhan Veli diyor ki:

Gemliğe doğru denizi göreceksin sakın şaşırma

Bu gidişin sonunda 34 şehit göreceksin sakın şaşırmayın.

Dostum PUTİN(!) son saldırı ile milletimize gerçek dostluğunu göstermiştir. ERDOĞAN; umarız, ülkeler arası ilişkilerde dostluğun değil, ülke menfaatlerinin geçerli olduğunu anlamıştır.(*)

Ne diyelim asker kökenli Hukukçumuz Av. Güner Yiğitbaşı’nın yazısını kısalta kısalta yazdım. Suriye ile resmen savaştayız. Bunun Lami cimi, yok.

Gelelim TCK’nunun 304. maddesine.

TCK Madde 304

(1) Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı savaş açması veya hasmane hareketlerde bulunması için yabancı devlet yetkililerini tahrik eden veya bu amaca yönelik olarak yabancı devlet yetkilileri ile işbirliği yapan kişi, on yıldan yirmi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bu madde uygulamasında, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenliğine karşı suç işlemek üzere oluşturulmuş örgütlerin doğrudan veya dolaylı olarak desteklenmesi, hasmane hareket olarak kabul edilir.

Gelelim madde gerekçesine:

TCK Madde 304 Gerekçesi

Maddenin koruduğu hukukî yarar, esas itibarıyla, Türkiye bakımından dış barışın korunmasıdır. Bu itibarla, yabancı bir devletin Türkiye’ye savaş açması veya hasmane hareketlerde bulunması için yabancı devlet yetkililerinin tahrik edilmesi veya bu maksada yönelik olarak yabancı devlet yetkilileri ile işbirliği yapılması, birinci fıkrada belirtilen suçu oluşturmaktadır

Ben hukuk dışı müdahale ile bu kadar yazdım. Barolarımız+ Hukuk fakültelerimiz + Tüm Avukatlarımız bu hukuki süreci tamamlasınlar.

(*) Sayın Av. Güner Yiğitbaşı’nın internetteki mesajından alıntılardır. NOT: Şahsen 1991-1994 tarihlerinde baştabiplik görevini şerefle yürüttüğüm ve İskenderun Üs Komutanımız Sayın Amiral Aytekin Ersan’ın yakın desteği ile tüm imkânlarla teçhiz ettiğimiz İskenderun Deniz Hastanemiz kapatıldı. Yaral

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ