Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Başörtülü Faiz Lobisi

Necmettin Çalışkan
Necmettin Çalışkan
  • 06.06.2020
  • Başörtülü Faiz Lobisi için yorumlar kapalı
  • 417 kez okundu

Hakikaten ahir zaman insanlarını anlamak mümkün değil. İnanmıyorlar mı? İnanıyorlar da gereğini mi yapmıyorlar? Yoksa inandıklarını ciddiye mi almıyorlar?

Peygamber Efendimiz (sav) dönemi başta olmak üzere her çağda bütün Müslümanların üzerinde hassasiyetle durdukları konular arasında faiz başta gelmektedir.

Bilindiği üzere Corona ile mücadele tedbirleri kapsamında çok büyük bir lütufmuş gibi herkese faizli kredi dağıtılıyor.

Böylece bugüne kadar tüm krizlere karşı faiz almadan direnmiş ve faizden uzak durmuş ne kadar insan varsa onları da bu ateşin içine atmak için çaba sarf ediliyor.

Daha acısı, faizin propaganda şekli! Propagandayı kimler yapıyor derseniz faizle ismi asla yan yana konulamayacak isimler!  Bir dönemin sembol isimleri.

FAİZ PAZARLAMASINDA SEMBOL İSİMLER

Tıp Fakültesi öğrencisi iken başörtü davasında mücadele veren ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurusuyla bir dönemde mazlumların bayraktarlığını yapan isim, Dr. Leyla Şahin Usta.

Başörtü davasını TBMM’de temsil eden Kavakçı ailesinin önemli ismi, Dr. Ravza Kavakçı Kan ve muhafazakâr ilin temsilcisi, Bahar Ayvazoğlu…

 Bir diğer isim ise Hollanda’da yaşadıklarıyla tüm dünyada infiale neden olan “tartaklanan başörtülü bakan” imajıyla sembol olmuş, Dr. Fatma Betül Sayan Kaya.

Şimdi sormak gerek; bu faizli krediyi Türkiye’ye servis edecek sizden başka hiçbir isim bulamadılar mı?

Eğer bu kredileri pazarlamak sizin gibi din kardeşimiz ve bacımız olarak gördüğümüz başörtülü hanım milletvekillerine kaldıysa… Vay halimize!

Allah’ın kitabının bir kısmına inanıp başörtüsü takıyor, bir kısmını inkar ettiğiniz için mi faizin bayraktarlığını yapıyorsunuz? (Bakara 2/85).

Lütfen bunu “Biz sadece Allah’tan korkarız” deyip ardından Kur’an’ın tüm emirlerine uyarak yaptıklarınızla cevaplayınız.

Böylece inanmayanları ve faiz lobisini üzerimize güldürmekten bizleri ve sizleri koruyunuz ve sizi kendi izzeti olarak gören Müslümanları bu zilletten kurtarınız.

Yoksa geçmişini unutup sonra faizi överek önceki değerlerinizden yüz mü çeviriyorsunuz? Bu durumda Allah’ın buyurduğu gibi en zalim olmaz mısınız? (Kehf 18/57).

 Kendinizi ateşe attığınız yetmezmiş gibi bir de size değer veren insanları harama sürükleyerek onların peşinizden gitmesini istemeniz, tahammül edilebilir bir durum mudur?

Allah’ın şeâirini yüceltmek kalplerdeki takvadandır (Hac, 22/32). Görülüyor ki amelinizde takva kalmamış, umuyor ve dua ediyoruz ki kalbinizde kalmıştır. Acaba bu gaflet neden?

Halbuki bu millet, her biri başörtüsü davasının sembol ismi olan sizlere ne umutlar bağlamıştı. Çok yazık!

FAİZE YENİ KILIF MI?

Faiz kelimesini kullanmamak için “kamu finans kuruluşlarımızın yeni destek paketleri” adı altında sembol isimlerimizin ağzından aynı tornadan çıkmış gibi, tek ses, tek nefes, finans destek; konut kredisi, taşıt kredisi, sosyal hayata destek kredisi ve tatil destek kredisi…

Kitaplarını tahrif eden Yahudileri ve Hristiyanları Allah’ın kınadığı gibi   kınarız (Maide, 5/13). Onlar kitaplarındaki kelimeleri değiştiremeseler de yaptıkları yorumlarındaki kelimeleri değiştirerek Allah’ın kitabını tahrif etmiş ve onun ilelebet baki kalacak hükmünü değiştirmeye çalışmışlardı (İbn Haldun, Mukaddime II, 7).

Faize “finansal destek” demekle kendinizi hangi duruma düşürdüğünüzün farkında mısınız? Kur’an’ı Allah indirmiş, Allah koruyacaktır, biz kendimizi korumaya bakalım.

Korkarız ki günün birinde pişman olup “ahiretimizi kaybettirecek bu denli işler yapmaya değer miydi?” dersiniz.

Hangi fani değer karşılığında değiş-tokuş yaptınız. Biliniz ki onlar ticaretlerinde kar etmediler (Bakara, 2/16).

Faizi kamuflede kullanılan bu üslup ve manevra; kendi cümlelerini kurmaktan aciz olduklarından değildir sanıyoruz.

Yoksa bir insanı mükellef kılan, Müslüman yapan, sorumluluk sahibi eyleyen, aklınızı ve vicdanınızı nasıl koruyacaksınız?

 Bu devirde yaşanan tüm olumsuzluklardan hatta insanların faize batmasından daha çok, sizler hakkında müspet beklenti içerisinde olanların “Acaba bugün-yarın aslına rücu eder mi?” diye umduğu bacıların bunu yapması, milleti derinden yaralamıştır. Halbuki, elinde puro, önünde kadeh olanlardan beklenirdi bu reklam.

Sonuç olarak; başörtüsü mücadelesiyle ele aldığınız yetkiyi, faiz lobisi olarak çarçur etmeniz ne acı! Vebaliniz diğer faizcilerden daha büyük. Bu biline…

Merakımı mazur görün. Acaba bu tarz sembol isimler özellikle mi seçiliyor? Yoksa kendileri gönüllü kurban mı oluyor?  Ve tabi “Faiz lobisi” derken bu bacılar mı kastediliyordu?

Acaba helal ve haramın tanımı değişti de şunu mu demek istiyorlar: “Biz yaparsak helal, başkası yaparsa haramdır!” Şu bilinsin ki Allah resulünün kızı Fatıma da yapsa haram, haramdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ