Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 32,48 / Satış: 32,61
€ EURO → Alış: 34,60 / Satış: 34,74

Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Hatay’da Fidan dikti ve bir dizi ziyaretlerde bulundu

Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Hatay’da Fidan dikti ve bir dizi ziyaretlerde bulundu
  • 08.03.2021
  • Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Hatay’da Fidan dikti ve bir dizi ziyaretlerde bulundu için yorumlar kapalı
  • 542 kez okundu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hatay’da fidan dikerken,  bir dizi ziyaretlerde de bulundu.

Pazar günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve kurum il müdürleri tarafından Hatay Havaalanında karşılandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçen yıl Belen ilçesinde yanan ormanlık bölgede TÜRK-İŞ Sendikası tarafından oluşturulan TÜRK-İŞ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü “Şehit Korgeneral Osman Erbaş Şehitler Hatıra Ormanı” alanında fidan dikim etkinliğine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlik protokol konuşmaları ile devam etti.

TÜRK-İŞ adına kadın işçi Hatice Kanat konuşmasında, şunları söyledi:

“TÜRK-İŞ’in her yıl 8 Mart dolayısıyla kadın işçiler adına yaptığı hatıra ormanı etkinliği için bugün Hatay’ın Belen ilçesinde birlikteyiz. Bugün burada sendikalı bir kadın olarak bulunmanın haklı gururunu yaşıyorum. Kadınlar için eşit haklar, eşit iş, eşit ücret, insan onuruna yakışır iş koşulları için işçi arkadaşlarımızı sendikalı olmaya davet ediyorum. TÜRK-İŞ’in her zaman, her konuda yanımızda olduğunu bilmek bize güç veriyor. ”

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Sayın Mustafa Koç konuşmasında, “Son yıllarda yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile dünyada en çok ağaçlandırma yapan ülkeler sıralamasında Avrupa’da birinci, dünyada ise dördüncü sırada yer almaktayız. Ülkemizin yeşillendirmesi çalışmalarında ve orman varlığının artırılmasında bizlere destek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bugün burada yanan alanların ağaçlandırması konusunda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize, TÜRK-İŞ Genel Başkanımıza ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyor saygılarımı arz ediyorum ”dedi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 “TÜRK-İŞ olarak her sene Tarım ve Orman Bakanlığımızın uygun gördüğü bir bölgede TÜRK-İŞ çalışan kadınlar ormanı yapıyoruz. Bu ormanlarımızı Denizli’de, Çanakkale’de, Balıkesir’de ve Türkiye’nin birçok yerinde yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu sene de Hatay’da yapmak istedik, geçtiğimiz Perşembe günü elim bir Helikopter kazası sonucu 11 kahraman vatan evladımız şehit olunca programı erteleyelim diye düşündük fakat Sayın Valimle görüşüp bir değerlendirme yaptık. Programı gerçekleştirmeye ve bu ormanın adının Şehit korgeneral Osman erbaş ve Şehitler ormanı olmasına karar verdik.”

Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik konuşmasında, “8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle, geçtiğimiz yıl çıkan yangınlarda kaybettiğimiz ormanlık alanlarımızın, ekeceğimiz fidanlarla yeniden dünyaya nefes olması için bizleri bir araya getiren başkanımıza ve bu programın gerçekleşmesi için emek harcayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başta Türk kadınları olmak üzere dünyamızı güzelleştiren tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.

Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

 “  3 gün önce bir helikopter kazasında şehit olan kahramanlarımız var. Rabbim onlara gani gani rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Gazilerimiz ve yaralılarımıza da Rabbim acil şifalar versin. En önemlisi onların aileleri eşleri çocukları ve yakınları, bizler görev icabı şehit yakınlarıyla, şehit aileleri, şehit eş ve çocuklarıyla çok yakın oluyoruz. Zaman zaman onlarla oturuyor hasbihal ediyoruz ama gerçekten zor, onların halini anlamak onların derdiyle dertlenmek onların o günlük yaşantılarında çekmiş oldukları acıları, ıstırapları görmek gerçekten üzüyor. Ancak bugün biz burada huzur içerisinde çalışıyor, üretiyor ve yaşıyor isek şehitlerimizin yüzü gözü hürmetine, onların canları kanları yüzü gözü hürmetine yaşıyoruz. Rabbim onların mekânını cennet etsin.

Biz Aslında bugün “Kadınlar Günü” için bir program yapmıştık ancak şehitlerimizin haberi gelince burası şehitler ormanı olsun, onların hatıralarını yâd edelim onları burada analım istedik ve ikisi de birbiriyle örtüşürmüş oldu. Rabbim onların mekânını cennet eylesin. Kadınlarımız baş tacı. Kadınlarımız anamız, bacımız hayatımızın her noktasında bize yol gösteren, yanımızda bizimle yürüyen, kahrımızı çeken, dertlerimize dertlenen, analarımıza bacılarımıza eşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun. Geçen yıl talihsiz bir takım olaylar yaşadık. Şehrimizin farklı yerlerinde büyük orman yangınları oldu. Tüm imkânlarımızla müdahale ettik ancak bir takım orman alanları yandı. Gerek futbol kulüplerimiz gerekse insanlarımız, bu yanan ormanlarımızın fidanla topraklarımızı tekrar buluşturmak için büyük bir gayret gösterdiler. Kampanyalar düzenlediler. Kendileri gelip burada program yaptılar bir kısmı fidan gönderdi ve gönderilen bu fidanları toprakla buluşturduk. Bugün de tekrar TÜRK-İŞ’in önderliğinde yönetiminde arkadaşlarımız geldiler. Burada fidanları toprakla buluşturacağız. İnşallah bu fidanlar yeşerecek toprağımıza havamıza suyumuza katkıda bulunacak. Ben tekrar organizasyonu yapan Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay Bey’e selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum şeref verdiler. Sayın Bakanımız bizi yalnız bırakmadılar. Bugün programa katılacaklar ve akşama kadar farklı programlar da beraber olacağız. Sayın Bakanımızın Hatay’a ilk ziyaretiymiş bundan da memnuniyet duyduk. Hatay’ı doya doya anlatacağız. Kendisine arzlarımız olacak, sorularımız olacak. Ben bu programın verimli olmasını, hayırlı uğurlu olmasını tekrar Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasında şunları dile getirdi:

“Malumunuz, Perşembe günü çok acı bir haberle hepimizin ciğerleri yandı. Helikopter kazasında şehit olan 11 kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine ve aziz milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Açılışını yapacağımız bu hatıra ormanını da geçen hafta Türk-İş Genel Başkanımız ziyarete geldiğinde bütün emekçi kadınlarımıza atfen böyle bir hatıra ormanı yapacaklarını söyleyip bizleri davet etmişti. Fakat gelen acı haberle hepimiz derinden sarsıldık ve Türk-İş Genel Yönetimi çok doğru, çok yerinde bir kararla bu hatıra ormanını kazada şehit olan kahraman askerlerimize ve Komutanımız Osman Erbaş’ın adına ithaf etme kararı aldı. Ben bu karar için tekrar Türk-İş Genel Başkanı’na teşekkür etmek isterim. İnşallah bu orman ve burada yetişecek ağaçlar her daim bize vatanımızın önemini anlatacak ve her daim bize nefes olacaklar. Kahramanlarımızın emekleriyle ilmek ilmek dokunan vatanımızın önemini bir kez daha bizlere hatırlatacak. Yarın tüm dünyada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayacağız. Başta şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri, eşleri, kızları olmak üzere ben tüm kahraman kadınlarımızın bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Diliyorum ki bu özel gün bir daha şiddetin yaşanmadığı, kadına yönelik ayrımcılığın yaşanmadığı günlerin miladı olur. Kadına şiddet konusunda her daim amasız, fakatsız, sıfır tolerans ilkemizle mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadına karşı hiçbir ayrımcılığın yapılmadığı bir Türkiye için beraber uğraşacağız. Bu noktada bakanlık olarak 81 ildeki Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerimizle, Kadın Konukevlerimizle, ilçelerimizdeki sosyal hizmet birimlerimizle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ayrıca ALO 183 hattımız, mobil uygulamamız olan İçişleri Bakanlığımızın uygulamaya geçirdiği KADES uygulamamızla bütün kadınlarımızın kendini daha güvende hissetmesi için uğraşacağız. Bugün, burada çok güzel bir birliktelik içindeyiz, inanıyorum ki bu hatıra ormanı emekçi kadınlarımız, kahraman kadınlarımız, şehit annelerimiz ve gazi kadınlarımız için çok önemli olacak. Geçtiğimiz hafta şehit verdiğimiz Mehmetçiklerimizi Hatay’da hatırlamamıza vesile olacak. Bir kez daha bu toplantıyı düzenlediği için hem Türk-İş’e hem de vesile olduğu için bütün emek veren arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu güzel günde diliyoruz ki bir daha hiçbir acının, hiçbir şiddetin yaşanmadığı bir Türkiye’de hep beraber buluşacağız.”

Etkinlik, fidan dikiminin gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

Fidan dikimi etkinliğine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay’ın yanı sıra, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sabahat Özgürsoy Çelik, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depçi, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, kurum il müdürleri ve kadın temsilciler katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şehit Korgeneral Osman Erbaş Şehitler Hatıra Ormanı fidan ekimi etkinliği sonrası Hatay Valiliğini ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalamasının ardından Valilik Makamına geçerek Hatay Valisi Rahmi Doğan’dan Hatay’a yapılan yatırımlar ve yürütülen projeler hakkında bilgi aldı. Hatay Valisi Rahmi Doğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’u hoşgörünün, kardeşliğin ve medeniyetin beşiği Hatay’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ziyaretin devamında, Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonunda Vali Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve beraberindeki heyet ile birlikte Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir sonraki ziyaretini 27.02.2020 tarihinde İdlib’de şehit olan Şehit Teğmen Mustafa Bayrakdar’ın Ekinci Mahallesinde ikamet eden ailesine gerçekleştirdi. Şehidin ailesiyle bir araya gelerek acılarını paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şehit için okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve tüm şehitler için edilen duaların ardından şehit annesi Edibe Bayrakdar’a sabır ve başsağlığı dileğinde bulunarak Ay yıldızlı Türk Bayrağını hediye etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Şehit ailesi ziyaretinin ardından Anadolu’nun ilk camisi olan Habib-i Neccar Camii ve Yasin Suresinde zikredilen Habib-i Neccar Hazretlerinin türbesini ziyaret etti.

Hatay’daki son ziyaretini Antakya Odabaşı Mahallesinde ikamet eden Merve- Hüseyin Huyluoğlu çiftinin beşiz bebeklerine gerçekleştiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk beşiz bebekler ile yakından ilgilenerek aile ile bir süre sohbet etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  Hatay’da  gerçekleştirmiş olduğu ziyaretler sonrası, hava yolu ile Hatay’dan ayrıldı.

Sesimizi Duyun Nefes Alamıyoruz
6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.4 ve 20 Şubat 2023 Hatay Defne merkezli 6.4 depremlerinde büyük yıkıma...
Arsuz Konarlı’da 10 kaçak Suriyeli yakalandı
Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Konarlı mahallesinde Türkiye’ye kaçak giren 10 Suriyeli yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince...
<strong>Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Hatay’ın inşa ve ihyası için sahaya indi!     </strong>
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk seçim zaferi sonrası makamında oturmak yerine sahadaki çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor. Başkan Mehmet...
<strong>Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, Tahtaköprü mesire alanında incelemelerde bulundu</strong>
Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar göreve başlar başlamaz ayağının tozuyla Tahtaköprü Mesire alanında incelemelerde bulunarak revize çalışmalarının yapılması konusunda...
<strong>Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı ağırladı!</strong>
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı makamında ağırladı. Vali Mustafa Masatlı, 31 Mart Mahalli İdareler Genel...
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk Baba Ocağında moral depoladı: 31 Mart’ta evimden rekor oy bekliyorum!
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, baba ocağı Kırıkhan’da hemşehrilerine seslenerek 31 Mart’ta fire vermeden evlatlarının yanında...
<strong>Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden 20 farklı Konteyner kente çocuk oyun alanları</strong>
Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde kurulan konteyner kentlerde çocuklar için oyun parkları kurdu. Depremden en çok etkilenen çocukların moral ve...
<strong>CHP Grupbaşkanvekili Ali Mahir Başarır’dan Başkan Lütfü Savaş’a destek</strong>
Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır...
Cumhur ittifakı Antakya Belediye Başkanı adayı İbrahim Naci Yapar Avsuyu’nda konuştu: Destekleriniz hizmet olarak dönecektir!
AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar ile ziyaret ettiği Avsuyu...
Motorsiklet hırsızı tutuklandı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde, motorsiklet hırsızı şüphelisi bir kişi tutuklandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hırsızlık olaylarına yönelik...
Altınözü’nde kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı
Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Fatikli Mahallesinde kaçak kazı yapan 4 kişi Polis tarafından suçüstü yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay...
İskenderun’da bir araçta 3995 adet Captagon hap yakalandı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir araçta 3995 adet Captagon hapı yakalandığı belirtildi. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Uyuşturucu...
Dörtyol’da şüphe üzerine durdurulan araçta 20 adet cep telefonu yakalandı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, şüphe üzerinde durdurula bir araçta gümrük kaçağı 20 adet cep telefonu yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay...
Dörtyol’da 740 paket gümrük kaçağı sigara yakalandı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, gümrük kaçağı 740 paket sigara yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Kaçakçılık suçlarına yönelik...
İskenderun’da kumar oynayan 22 kişiye 141.350 lira idari para cezası
Hatay’ın İskenderun ilçesinde kumar oynayan 22 kişiye 141.350 lira idari para cezası yazıldığı bildirildi. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ