Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 32,88 / Satış: 33,02
€ EURO → Alış: 35,78 / Satış: 35,93

Dörtyol Belediye Meclisi Asfalt için borçlanma yetkisi vermedi

Dörtyol Belediye Meclisi Asfalt için borçlanma yetkisi vermedi
  • 03.07.2021
  • Dörtyol Belediye Meclisi Asfalt için borçlanma yetkisi vermedi için yorumlar kapalı
  • 445 kez okundu

Dörtyol Belediye Meclisi Başkan Fadıl Keskin’i asfalt alımında kullanılmak üzere İller Bankasından 5 milyon lira kredi kullanma yetkisini vermedi.

Dörtyol Belediye Meclisi 2021 yılı 7. Meclis birleşimini 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 15:00’da belediye meclis salonunda yaptı.

Açılış ve yoklamanın ardından Hüseyin Tok, Fatma Görgen Selimoğlu, İlyas Uygur, Yusuf Karapür ve Hüseyin Can mazeret bildirdikleri için meclisin oy birliği ile izinli sayıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin Haziran ayı içerisinde yürütülen faaliyetlerden bahsetti, alınacak kararların ilçeye hayırlı olmasını temenni etti. Saygı duruşunu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Belediye Başkan ve Meclis Üyeleri tarafından gündeme alınması istenilen beş madde meclis gündemine oy birliğiyle eklendi.

Beşikgöl mesire alanındaki temizlik çalışmalarının arttırılması ve yolunun yapılması yönündeki meclis üyelerinin tavsiyesi ise başkanlık makamı tarafından kabul gördü ve konu hakkında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde bir çalışma başlatılacağı açıklandı.

Meclis gündeminin 4. Maddesinde Altınçağ Mahallesinde bulunan 1020 parselin 1/1000 uygulama imar Planı değişikliğine esas imar komisyon raporunu komisyonun görüşleri doğrultusunda oy birliğiyle kabul ederek alanı Konut dışı kentsel çalışma alanına çevirdi.

Gündemin 5. Maddesindeki Özerli Mahallesi küçük sanayi sitesi içerisinde bulunan 441 ada 1 parselin doğusunda bulunan park alanı içerisindeki büfenin 10 yıllığına kiraya verilmesi tartışmalara neden oldu.

Cumhur İttifakı Gurup Sözcüsü Av. İsmail Başar maddenin İmar Komisyonuna havalesini isterken, Cumhur İttifakı meclis Üyesi Süleyman Bahri Özer encümene yetki verilmesini encümenin kendi takdirini kullanmasını talep etti.

Millet İttifakı Gurup Sözcüsü Av. Emre Arık ise buradaki binanın ekonomiye kazandırılması ve bir esnafa gelir sağlamasını uygun bulduklarını ve maddenin oylanmasında bir sakınca olmadığını ifade etti.

Yapılan oylamada madde 5 çekimser oya karşılık 20 kabul oyu ile meclisten geçti.

Gündeme eklenen 6. Maddede Altınçağ Mahallesine MMK Metalörji ile birlikte yapılan parka Dostluk Parkı adı verilmesi meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Gündeme eklenen 7. Maddede Çaylı Mahallesinde mevcut parka Çanakkale Şehidi Ali Yılmaz adının verilmesi meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Gündeme eklenen 8. Maddede Dörtyol Belediyesine ait işyerlerindeki kiracılardan pandemi nedeniyle %50 indirimli kira alınmasına meclis üyelerinin oy birliğiyle karar verildi.

Gündeme eklenen 9. ve son Maddede ise asfalt alımında kullanılmak üzere İller Bankasından 5 milyon lira kredi kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi Plan ve Bütçe komisyon üyelerinin görüşleri doğrultusunda 6 kabul oyuna karşılık 21 oyla reddedildi.

Gündem maddelerini tamamlayan meclis Kuzuculu Mahallesi Bülke Yaylası mevkiinde kurulması planlanan alçı ve grafit ocağını gündem dışı görüştü.

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin konu ile ilgili olarak belediye bünyesinde bir ekip oluşturduğunu ve konuyu detaylarıyla incelettiğini belirtti. Bu hususta halkın görüşü olumsuz çıkar ise halkın yanında yer alacaklarını belirtti.

Belediye Meclisi Ağustos ayında tatil olacağından 8. Meclis birleşiminin 1 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 15:00 te yapılması kararlaştırılarak meclis birleşimi sonlandırıldı.

Haber: Sedat İSKENDEROĞLU

Yıldırım Kardeşler KEBO’yu Serinyol’a taşıdılar
KEBO kebap zincirine bir yenisini Antakya Serinyol mahellesinde eklendi.  KEBO sahipleri, Çiğdem KIRAL ve Akın KIRAL ile birlikte Serinyol’daki şubenin...
Hatay Kentinin ve Hatay Sporun gururu Levent Öztürk, Filipinlerde Cebu FK Kulübünü Asya şampiyonlar liginde mücadele etmeye hak kazandı!
Hatay kentinin ve Hatay Spor’un gururu Levent Öztürk, ç alıştırdığı Cebu FK Kulübünü Asya şampiyonlar liginde mücadele etmesini sağladı. Filipinler...
Reyhanlıspor’un sevilen Başkanı Hüseyin Şahbaz, yetiştirdiği  futbolcusu İsmail  Zobu’yu eliyle Aydın Efeler takımına uğurladı!
Hatay Reyhanlıspor’un sevilen Başkanı Hüseyin Şahbaz, uzun emekler ve uğraşlar sonucu  yetiştirdiği  futbolcusu İsmail  Zobu’yu kendi eliyle Aydın Efeler takımına...
Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İsmail Bayrakdar’ın 15 Temmuz mesajı: Zilletin ihanetini izzetin direnişiyle ezdik!
Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İsmail Bayrakdar, 15 Temmuz mesajında “Zilletin ihanetini izzetin direnişiyle ezdik” dedi. Memur-Sen İl Temsilcisi...
Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay’dan Evvel Temmuz turu!
Hatay’ın Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, Evvel Temmuz festivalinin açılışında tüm standları  gezdi. Geleneksel hale getirilen ve her yıl kutlanan...
Depremzede Gazeteci TRT Muhabiri Meslektaşımız yuvasına, toprağına döndü!
6 Şubat depremlerinde ağır yaralanan ve Ankara’da tedavi altına alınan Gazeteci TRT Muhabiri meslektaşımız Hasan Yetmez, yuvasına ve toprağına dönerken,...
Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Bildirisi: AKP hükümetleri, 13 yıl boyunca izledikleri hatalı politikalarla Türkiye’yi, Dünyanın sığınmacı ve kaçak toplama kampına çevirmiştir!
Zafer Partisi Genel İdare Kurulu, AKP hükümetlerinin 13 yıl boyunca izledikleri hatalı politikalarla Türkiye’yi, Dünyanın sığınmacı ve kaçak toplama kampına...
Atatürkçü Düşünce Derneği Antakya Şube Başkanı  Doç. Dr. Kezban Kuran: 15 Temmuz, Mustafa Kemal’in askerleriyle demokrasiye sahip çıkan halkın birlikte hep birlikte mücadele ettiği bir gün!
Atatürkçü Düşünce Derneği Antakya Şube Başkanı  Doç. Dr. Kezban Kuran,  15 Temmuz, Mustafa Kemal’in askerleriyle demokrasiye sahip çıkan halkın birlikte...
Ak Parti Hatay  İl Başkanı Mustafa Erdoğan’dan 15 Temmuz mesajı:   Milletimizin iradesi karşısında hiçbir güç duramaz!
AK Parti Hatay İl Başkanı Dr. Mustafa Erdoğan, 15 Temmuz dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Milletimizin iradesi karşısında hiçbir güç duramaz” dedi....
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ten 15 Temmuz mesajı: 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni de asla unutmayacağız!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Mehmet Öntürk mesajında...
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Şehitliklerde 15 Temmuz hazırlığı
Hatay Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerin şehitliklerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü öncesinde çalışmalar yaptı. Sağlık ve Sosyal Hizmetler...
Uyuşturucu tacirlerine operasyon: 6 kişi yakalandı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Uyuşturucu...
Irza geçme suçundan hakkında 46 yıl hapis cezası bulunan bir kişi İskenderun’da yakalandı.
Hatay’ın İskenderun ilçesinde ırza geçme suçundan hakkında 46 yıl ile hırsızlık ve  yağma suçlarından aranan 3 kişi İskenderun’da yakalandı. Hatay...
Özel Maçta Hatayspor Sabilspor’la 1-1 berabere kaldı
Erzurum’da hazırlıklarını sürdüren Hatayspor Sabilspor’la yaptığı öz el maçta 1-1 berabere kaldı. İlk yarısı 0-0 biten karşılaşmanın ikinci yarısında atılan...
Hatayspor sabah idmanın tamamladı, öğleden sonra özel maça çıkacak
Erzurum kampında yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Hatayspor, sabah antremanından sonra öğleden sonra özel maç oynayacak. Öğleden sonra saat 16.00 da...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ