Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

HARAMLA BESLENEN KURUMLAR…

Ali Dal
Ali Dal
  • 21.07.2020
  • HARAMLA BESLENEN KURUMLAR… için yorumlar kapalı
  • 392 kez okundu

Sevgili okurlarım,

Soruyorum size; rızanın dışında size ait olan bir şeyi, adeta dayatarak alanlara o şeyi helal eder misiniz?

Evet, evet ben de helal etmem!!.. Hatta “zehir zıkkım, haram olsun!” demeyi de ertelemem…

Saraya borazan olmayı iş edinmiş, TRT’den ve DİYANET’ten söz ettiğimi bilmem söylemeye gerek var mı?..

Sünni mezhebine ve Emevi felsefesine odaklı işlevleri olan DİYANET’in  25 milyonu aşkın Alevi vatandaşları ve diğer azınlıkları yok sayışına (?!) rağmen onların vergilerinden aldığı rıza dışı payın helal lokma olduğunu söylemek mümkün mü?!

Yine aynı şekilde, iktidara borazanlık yapıp yok saydığı bu kesimin hiç izlemediği TRT’nin; genel bütçeden ve dolaylı vergiler yoluyla rızasız kaptığı payın haram olmadığını söylemek mümkün müdür?!..

Bu hakikate dair soruyu bir başka şekilde soracak olursak, seni yok sayan kuruluşları siz olsanız var sayar mısınız?!..

Haraca endeksli bu iki kurumun, liyakat esas alınmadan sınavsız olarak sadece kendi yandaşlarıyla şişirdikleri kadro ile ortaya koydukları işlevler ve kurdukları cümleler, millette güven uyandırabilir mi??!!..

8 bin 452’yi bulan kadrosuyla TRT; 120 bine varan kadrosuyla DİYANET’in ülke bütünlüğünü, hakkı, hukuku ve adaletli olmayı esas alarak hangi icraatlarla anılmaktadırlar ki?!..

Madem, toplumun geneline hitap edemez hale gelmişlerse, elektrik kullanımında, otomobil alım satımında, radyo, televizyon, cep telefonunda, bilgisayarda ve benzeri şeylerin temininde TRT’ye kesilen bu haraçlar ve Diyanet’in sarfına verilen takribi 12 milyar TL. de neyin nesi?!. Dayatma ile yani rıza dışı yani gasp edilerek alınan bu haraçlar da neyin nesi ki!!.. Ülkenin büyük bir kesiminde güven kaybına uğrayan bu iki kurumun kapatılmasıyla bu millet ne kaybeder veya olmamalarından dolayı eksiklikleri ne ölçüde duyulur ki??!!..

Bildiğimiz kadarıyla güven duyulmayan, itibar edilmeyen ve her işlevinde şüphe uyandıran hiç bir şeyin yokluğu hissedilmez… Eğer TRT ve DİYANET de bu tanımla örtüşen kurumlar haline gelmişse, kapatınız gitsin:))!!??..

*

Kendisini inkâr eden her kimse…

Olmaması olmasından hayırlı…

Olması gereken gibi değilse…

Kalmaması kalmasından hayırlı…

*

Zulme biat edip boyun eğenin…

Riyakarlık ihramını giyenin

“O sendendir, bu bendendir” diyenin

Gülmemesi gülmesinden hayırlı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ