Nefes kesen maçta zafer Hatay Büyükşehir Belediyespor’un: 109-108
![Nefes kesen maçta zafer Hatay Büyükşehir Belediyespor’un: 109-108](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/themes/havadisv2/lib/timthumb.php?zc=0&src=https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/NEFES-KESEN-MACTA-ZAFER-HATAY-BUYUKSEHIR-BELEDIYESPORUN-3.jpeg&w=298&h=168)
Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 20. haftasında Çankaya Üniversitesi’ni konuk etti.
Nefes kesen mücadeleye sahne olan maçta gülen taraf 109-108’lik skorla Hatay Büyükşehir Belediyespor oldu.
Karşılaşmaya ev sahibi Hatay temsilcisi etkili başladı. İlk çeyreği 29-24 önde tamamlayan mavi-beyazlılar, soyunma odasına 49-42 önde giren taraf oldu.
Konuk Çankaya Üniversitesi, maçın ikinci yarısında oyunda dengeyi sağladı. Hızlı hücumlarla skor üreten konuk takım, Chantella White ile skor üretti ve karşılaşma 86-86 eşitlikle tamamlandı.
Uzatma periyodu başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği dakikalarda sakinliğini koruyan ve hata yapmayan Hataylı basketbolcular sahadan 109-108 galip ayrıldı.
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/NEFES-KESEN-MACTA-ZAFER-HATAY-BUYUKSEHIR-BELEDIYESPORUN-1-1024x682.jpeg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/NEFES-KESEN-MACTA-ZAFER-HATAY-BUYUKSEHIR-BELEDIYESPORUN-5-1024x682.jpeg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/NEFES-KESEN-MACTA-ZAFER-HATAY-BUYUKSEHIR-BELEDIYESPORUN-2-1024x682.jpeg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/NEFES-KESEN-MACTA-ZAFER-HATAY-BUYUKSEHIR-BELEDIYESPORUN-4-1024x682.jpeg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/02/NEFES-KESEN-MACTA-ZAFER-HATAY-BUYUKSEHIR-BELEDIYESPORUN-3-1024x682.jpeg)