Rotary Kulübünden Spina Bifida Hastası çocuklara Akülü Sandalye
![Rotary Kulübünden Spina Bifida Hastası çocuklara Akülü Sandalye](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/themes/havadisv2/lib/timthumb.php?zc=0&src=https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-5.jpg&w=298&h=168)
Rotary Kulübü 2430. Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı’nın önderliğinde Spina Bifida hastalığına yakalanan çocuklara akülü sandalye sağlamak amacıyla başlatılan “1 Çocuk 1 Hayat” projesi sayesinde Hatay’da 4 çocuk akülü sandalyesine kavuştu.
İskenderun Rotary Kulübü, Antakya Rotary Kulübü ve Antakya Defne Rotary Kulübü tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:
“Bizler Spina Bifida hastası çocuklarımızın hayatlarına dokunmak, onlara daha kaliteli bir yaşam sağlamak amacıyla yola çıktık. Bu proje kapsamında Türkiye’deki 48 Rotary Kulübü ve 2 bin bağışçının desteğiyle 100 çocuğa 100 akülü sandalye alındı. İskenderun Rotary Kulübü, Antakya Rotary Kulübü ve Antakya Defne Rotary Kulübü olarak bizler 4 Spina Bifida hastası çocuk için almış olduğumuz akülü sandalyeleri teslim ettik. Kulüplerimize, bağışçılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-1.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-2.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-3.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-6-1024x1024.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-8-1024x1024.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-7.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-4.jpg)
![](https://atayurtgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2021/03/ROTARY-5.jpg)