Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

SON DAKİKA

Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir!

Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir!
  • 24.02.2020
  • Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir! için yorumlar kapalı
  • 282 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanlığına seçilen Dr. Hasan Ramiz Parlar, Türkiye’nin tarihinde hiç yaşamadığı kadar ağır iç ve dış sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Hatay il kongresinde tek aday olarak CHP Hatay İl Başkanlığına seçilen Dr. Hasan Ramiz Parlar, “Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir” eleştirisinde bulundu.

Kongrede yaptığı konuşmasında, “Gerçekleştirmekte olduğumuz bu kongrenin, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara yürüyüş kongresi olmasını temenni ederek başlamak istiyorum” sözleriyle başlayan CHP’nin çiçeği burnundaki yeni İl başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Saygıdeğer Konuklar, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer; Bugün Türkiye tarihinde hiç yaşamadığı kadar ağır iç ve dış sorunlarla karşı karşıyadır.

 Başta Ekonomi ve Demokrasi olmak üzere; Eğitimde, sağlıkta, yargıda, basında, dış politikada ve genel olarak toplumsal ve kamusal alanın tamamında top yekün bir kriz hali yaşıyoruz.

Vatandaş aşırı hayat pahalılığının getirdiği ağır yükün altında ezilmekte, emeği ile geçinen

 dar gelirli kesim, yoksulluk hatta açlık sınırının altında yaşam savaşı vermektedir.

İşsizlik her geçen gün artmakta,  iş arayan üniversite mezunu gençler, atanamayan

öğretmenler ordusu çığ gibi büyümektedir.

Açlıktan intihar eden insanların ülkesi olduk, gün geçmiyor ki bir açlık intiharı haberi ile sarsılmayalım. Daha dün burnumuzun dibinde bir yurttaşımız çocuklarım aç diye feryat figan kendini yakarak yaşamına son verdi, acısı halen yüreklerimizde kor gibi.

 Kadına şiddet ve kadın cinayetleri başta olmak üzere toplumsal şiddet her geçen gün artmaktadır. İktidarın duyarsızlığı saldırganlığı cesaretlendirmektedir.

Ülkemizin en köklü en eski yardım kurumlarından Kızılay’da ortaya çıkan usulsüzlük ve yolsuzluklar, kamuda yolsuzluğun ve çürümüşlüğün tahmin dahi edilemez boyuta geldiğinin açık bir göstergesidir.

Pervasızlık ve gözü dönmüşlük öyle bir noktadadır ki; “ne istediler de vermedik” diyenler,

bugün utanmadan-sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisini FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçlar hale gelmiştir.

 Her türlü muhalefeti aşağılayan ve ötekileştiren İktidar, adeta toplumu kutuplaştırmakta hatta düşmanlaştırmaktadır.

 Dış politikada top yekün bir bozgun yaşıyoruz. Ortadoğu bataklığına saplandık kaldık. Suriye yetmiyormuş gibi Libya’da ki iç savaşa da dahil olduk. “Yurtta Ve Dünyada Barış” anlayışıyla yürüttüğümüz dış politika, bugün tamamen tersine dönmüş durumdadır.

Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir.

 Demokrasinin ve hukuk devletinin temeli olan güçler ayrılığı ortadan kaldırılmış, parlamento işlevsiz kılınmış, yargı bağımsızlığı yok edilmiştir.

Çevresine ve doğasına sahip çıkma gayesiyle başlayan ve dayanışma duygusuyla büyüyen masum Gezi davasında yaşadıklarımız, yargının içine düştüğü durumu göstermesi bakımından ibret vericidir.

Aylarca yıllarca hapis yatmış insanların beraat etmesine sevinsek mi üzülsek mi bilemedik. Geçte olsa adalet tecelli etti buna da şükür deyip teselli mi olacağız, Yoksa; Yargının içine düştüğü içler acısı haline bakıp kahır mı olacağız.

Bugün içinde bulunduğumuz Türkiye tablosu maalesef bu.

Bugün içinde bulunduğumuz bu sorunların çözümü eğitimle doğrudan ilgilidir.

Ne yazık ki; Bilimsellikten ve akıldan uzak bugünkü eğitim sistemimiz; Yüzlerce vatandaşımızın yaşamına mal olan doğal felaketleri dahi, çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasına bağlayan profesörler yetiştirir hale gelmiştir.

Bu acı tablo karşısında: “Eğitim; bir ulusu ya özgür, bağımsız ve yüksek bir toplum olarak yaşatır, ya da tutsaklığa ve düşkünlüğe sürükler.”  veciz sözüyle Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anmadan geçemeyeceğim.

Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor değerli dostlarım.

Ülke yönetilememekte, adeta savrulmakta, bir meçhule doğru sürüklenmektedir. Umutlarımızı söndürmek, bizleri susturmak, sindirmek istiyorlar. İktidar yandaşlarına dahi bu böyle gitmez dedirten günlerden geçiyoruz.

ARTIK YÖNETİLEMEZ HALE GELEN ÜLKEMİZİ BU DURUMDAN KURTARACAK YEGANE PARTİ CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR

Bu karanlık dönemden çıkışı Cumhuriyet Halk Partisinde gören; Yurtta barış, dünyada barış diyen, özgür, eşit ve insanca yaşama hakkı için mücadele eden, sözde değil özde demokrasi isteyen, hak, hukuk ve adalet arayan, akla ve bilime dayalı, çağdaş ve eşit eğitim hakkı isteyen,

ve artık, bu iktidar, bu düzen değişmeli diyen tüm yurttaşlarımıza karşı Cumhuriyet Halk

Partililer olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bu iktidarın akıl almaz yanlışları sonucunda, artık yönetilemez hale gelen ülkemizi bu durumdan kurtaracak yegane parti Cumhuriyet Halk Partisidir.

Bugünkü kongremizin; bu sorunlarla baş edecek ve Hatay’ı geleceğe taşıyacak yeni ve güçlü kadroları yaratacağına olan güvenim tamdır.

Bugün burada, siz değerli delegelerin cumhuriyet halk partisini iktidara taşıyacak kadroları iş başına getireceğine yürekten inanıyorum.

Çok yakın geçmişte ilçelerimizde gerçekleştirmiş olduğumuz kongrelerde şahit olduğumuz o güzel tablolar, bu inanç ve ümidimi daha da arttırmıştır.

İl kongremizin de ilçe kongrelerimiz gibi örnek bir demokrasi şöleni şeklinde tamamlanacağından eminim.

Değerli  kongre  delegeleri, saygıdeğer  Cumhuriyet Halk Partililer;

Siyaseti, doğasında var olan medeni rekabetin ve bayrak yarışının dışına çekerek, kişisel ve özel çıkarlar uğruna iftira, yalan ve çamur atma aracı haline getirmek, ancak ahlak ve erdemlilik temeli üzerine kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş felsefesini anlamayanların başvuracağı bir yoldur. Benim siyaset ve ahlak anlayışımda riya, iftira ve yalana yer yoktur. Benim siyaset ve ahlak anlayışımda; Halkın takdiriyle iş başına gelenler özel çıkarlarını partinin ve vatandaşın hak ve çıkarlarından üstün tutamaz. “

İLK SEÇİMDE PARTİMİZİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ

CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, yeni seçildiği yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte ilk seçimde partilerini iktidara taşıyacakları sözünü verirken partililere şöyle seslendi:

“Değerli dostlar, ekip arkadaşlarımla birlikte;

Aydınlık ve mutlu bir gelecek için Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak üzere çıktığımız bu yolda; Büyük bir seferberlik ruhuyla birbirimize sımsıkı sarılacak ve çok çalışarak ilk seçimde partimizi iktidara taşıyacağız.

Her koşulda, her zaman ve her durumda partililerimizin yanında ve toplumun içinde olan bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz.

Toplumun her ferdini kucaklayarak, partimizin projelerini mahalle-mahalle, sokak- sokak, ev- ev dolaşarak en doğru şekilde anlatacak ve kurtuluşun cumhuriyet halk partisinde olduğuna vatandaşımızı ikna edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partiyi ve büyük bir camiayı temsil ettiğimizi hiçbir zaman unutmayacağız.

Her üyemizin seçme ve seçilme hakkını özgürce kullanabileceği demokratik ortamı oluşturmak için çalışacağız.

Hiçbir partilimizin bu partide hakkının ve emeğinin ziyan olmaması ve göz ardı edilmemesi için çalışacağız.

Kavgacı olmayacağız, ancak halkımızın ve partililerimizin hak ve çıkarlarını korumak için mücadeleden de asla geri adım atmayacağız.

Cumhuriyet Halk Partisini yönetmeye işte bu anlayışla talibiz.

Eğer bana ve arkadaşlarıma bu görevi verirseniz, partimizin zaferleri için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyorum.

Çaresi yok kazanacağız ve cumhuriyet halk partisini iktidar yapacağız.

Ben partime, liderime ve partililerime inanıyor ve güveniyorum. Mutlaka kazanacağız.

Bu yolda bugüne kadar gece gündüz demeden büyük özveri ile çalışan, emek veren, alın teri döken; İl başkanlarımıza ve örgütlerimize, İlçe başkanlarımıza ve örgütlerimize, Kadın kollarımıza, Gençlik kollarımıza, partimizin cefakar, vefakar, yılmaz, yorulmaz gönüllülerine teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Kongremizin her kademesine aday olan tüm arkadaşlarımı kucaklıyor ve hepsine yürekten başarılar diliyorum.

Sizleri bir kez daha saygı ve sevgiyle selamlıyor, hepinize saygılar sunuyorum. Yolumuz açık olsun.”

Haber: Seyfettin UYGUN

PTT AŞ 181’nci yaşını kutluyor!
Hatay PTT AŞ Başmüdürü Haluk Nazik  kuruluşunun 181 yılında PTT olarak hizmette sınır tanımayarak büyük başarılara imza attıklarını söyledi. 181...
Hatay Barosu Yönetim Kurulu’ndan  Hatay Büyükşehir Belediyesine  çağrı: Projelerden vazgeçmiyelim!
Hatay Barosu Yönetim Kurulu, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne başta Vakıf İşhanı yerine yapılacak kent meydana ve Turunçlu arıtma tesisi olmak üzere...
HESOB’ta istihdama yönelik toplantı
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, Meslek edindirme ve istihdama yönelik Birlikte geniş çaplı bir toplantı düz...
Hatay Büyükşehir Belediyesi Yol yapımında hız kesmiyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi kentteki ulaşım alanlarının güvenliğini ve konforunu arttıracak çalışmalarına il genelinde devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi  Fen İşleri...
Van ve Hatay’daki Akademisyenlerden EXPO 2021 Hatay’a tam not!
Van Yüzüncü Yıl ile Mustafa Kemal Üniversitesi akademisyenleri ziyaret ettikleri EKPO 2021 Hatay’a tam not verdiler. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi...
CHP Hatay Milletvekili  Serkan Topal: Hazine Arazileri Hatay halkının hakkıdır!
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “On yıllardır üzerinde ev yapılan, hazine arazilerinin Hatay halkına devri yerine hala ecrimisil ödemesi alınması...
Antakya Belediyesi Türkiye’nin en iyi tesbih ustalarını bir araya getiriyor
Antakya Belediyesi Sanata ve Sanatçıya verdiği önem doğrultusunda büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Antakya Belediyesi El Sanatları...
Antakya Belediyesi muhteşem Ney konserine ev sahipliği yapacak
Antakyalı sanatseverler, Antakya Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen etkinlikler ile sanatın en güzel örnekleri ile buluşmaya devam ediyor. 27 –...
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz: Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor!
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Muhtarların güçlerine güç kattıklarını söyledi. Antakya Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Semir Yoğurtçu ve dernek üyesi...
Hatay Valisi Rahmi  Doğan: Hatay’ın her ilçesinde farklı bir güzellikle karşılaşıyoruz!
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Erzin Şahin Tepesi Tabiat Parkı alanında incelemelerde bulundu. Dün  Erzin Kaymakamı Osman Demir, Erzin Belediye Başkanı...
Atakaş Hatayspor zorlu Karagümrük maçının hazırlıklarını sürdürüyor
Süper Ligin zirvesindeki yerine alan Atakaş Hatayspor, bu hafta deplasmanda oynayacağı  zorlu Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Gaziantep...
Atakaş Hatayspor Beşiktaş ve Antalyspor maçlarını tek biletle satacak
Atakaş Htaayspor, Fenerbahçe ve Gaziantep Futbol Kulübü maç biletleri gibi, Beşiktaş ve Antalyaspor  maçlarını yine tek biletle satacak. Atakaş Hatayspor...
Deniz’den az gelmesinden dolayı Balık pahalı!
Mevsimi olmasına rağmen Deniz’den az gelmesinden dolayı Balık fiyatlarının pahalı olduğuna dikkat çekildi. İskenderun balık pazarında balık satanlar eski günleri...
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur: Hatay’da Borç, İcra, Konkordato, Yoksulluk artıyor!
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’da borç, icra, konkordato ve yoksulluğun arttığını söyledi. CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel...
Toplum Destekli  Polis’ten Gaziantep ve Şanlıurfa’ya gezi!
Hatay Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Gaziantep ve Şanlıurfa’ya gezi düzenlediği belirtildi. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamaya göre,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ