Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 16,07 / Satış: 16,14
€ EURO → Alış: 17,21 / Satış: 17,28

Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir!

Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir!
  • 24.02.2020
  • Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir! için yorumlar kapalı
  • 407 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanlığına seçilen Dr. Hasan Ramiz Parlar, Türkiye’nin tarihinde hiç yaşamadığı kadar ağır iç ve dış sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Hatay il kongresinde tek aday olarak CHP Hatay İl Başkanlığına seçilen Dr. Hasan Ramiz Parlar, “Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir” eleştirisinde bulundu.

Kongrede yaptığı konuşmasında, “Gerçekleştirmekte olduğumuz bu kongrenin, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara yürüyüş kongresi olmasını temenni ederek başlamak istiyorum” sözleriyle başlayan CHP’nin çiçeği burnundaki yeni İl başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Saygıdeğer Konuklar, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer; Bugün Türkiye tarihinde hiç yaşamadığı kadar ağır iç ve dış sorunlarla karşı karşıyadır.

 Başta Ekonomi ve Demokrasi olmak üzere; Eğitimde, sağlıkta, yargıda, basında, dış politikada ve genel olarak toplumsal ve kamusal alanın tamamında top yekün bir kriz hali yaşıyoruz.

Vatandaş aşırı hayat pahalılığının getirdiği ağır yükün altında ezilmekte, emeği ile geçinen

 dar gelirli kesim, yoksulluk hatta açlık sınırının altında yaşam savaşı vermektedir.

İşsizlik her geçen gün artmakta,  iş arayan üniversite mezunu gençler, atanamayan

öğretmenler ordusu çığ gibi büyümektedir.

Açlıktan intihar eden insanların ülkesi olduk, gün geçmiyor ki bir açlık intiharı haberi ile sarsılmayalım. Daha dün burnumuzun dibinde bir yurttaşımız çocuklarım aç diye feryat figan kendini yakarak yaşamına son verdi, acısı halen yüreklerimizde kor gibi.

 Kadına şiddet ve kadın cinayetleri başta olmak üzere toplumsal şiddet her geçen gün artmaktadır. İktidarın duyarsızlığı saldırganlığı cesaretlendirmektedir.

Ülkemizin en köklü en eski yardım kurumlarından Kızılay’da ortaya çıkan usulsüzlük ve yolsuzluklar, kamuda yolsuzluğun ve çürümüşlüğün tahmin dahi edilemez boyuta geldiğinin açık bir göstergesidir.

Pervasızlık ve gözü dönmüşlük öyle bir noktadadır ki; “ne istediler de vermedik” diyenler,

bugün utanmadan-sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisini FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçlar hale gelmiştir.

 Her türlü muhalefeti aşağılayan ve ötekileştiren İktidar, adeta toplumu kutuplaştırmakta hatta düşmanlaştırmaktadır.

 Dış politikada top yekün bir bozgun yaşıyoruz. Ortadoğu bataklığına saplandık kaldık. Suriye yetmiyormuş gibi Libya’da ki iç savaşa da dahil olduk. “Yurtta Ve Dünyada Barış” anlayışıyla yürüttüğümüz dış politika, bugün tamamen tersine dönmüş durumdadır.

Türkiye’nin kaderi, getirdikleri ucube bir sistemle tek adamın insafına ve iki dudağı arasına mahkum edilmiştir.

 Demokrasinin ve hukuk devletinin temeli olan güçler ayrılığı ortadan kaldırılmış, parlamento işlevsiz kılınmış, yargı bağımsızlığı yok edilmiştir.

Çevresine ve doğasına sahip çıkma gayesiyle başlayan ve dayanışma duygusuyla büyüyen masum Gezi davasında yaşadıklarımız, yargının içine düştüğü durumu göstermesi bakımından ibret vericidir.

Aylarca yıllarca hapis yatmış insanların beraat etmesine sevinsek mi üzülsek mi bilemedik. Geçte olsa adalet tecelli etti buna da şükür deyip teselli mi olacağız, Yoksa; Yargının içine düştüğü içler acısı haline bakıp kahır mı olacağız.

Bugün içinde bulunduğumuz Türkiye tablosu maalesef bu.

Bugün içinde bulunduğumuz bu sorunların çözümü eğitimle doğrudan ilgilidir.

Ne yazık ki; Bilimsellikten ve akıldan uzak bugünkü eğitim sistemimiz; Yüzlerce vatandaşımızın yaşamına mal olan doğal felaketleri dahi, çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasına bağlayan profesörler yetiştirir hale gelmiştir.

Bu acı tablo karşısında: “Eğitim; bir ulusu ya özgür, bağımsız ve yüksek bir toplum olarak yaşatır, ya da tutsaklığa ve düşkünlüğe sürükler.”  veciz sözüyle Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anmadan geçemeyeceğim.

Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor değerli dostlarım.

Ülke yönetilememekte, adeta savrulmakta, bir meçhule doğru sürüklenmektedir. Umutlarımızı söndürmek, bizleri susturmak, sindirmek istiyorlar. İktidar yandaşlarına dahi bu böyle gitmez dedirten günlerden geçiyoruz.

ARTIK YÖNETİLEMEZ HALE GELEN ÜLKEMİZİ BU DURUMDAN KURTARACAK YEGANE PARTİ CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR

Bu karanlık dönemden çıkışı Cumhuriyet Halk Partisinde gören; Yurtta barış, dünyada barış diyen, özgür, eşit ve insanca yaşama hakkı için mücadele eden, sözde değil özde demokrasi isteyen, hak, hukuk ve adalet arayan, akla ve bilime dayalı, çağdaş ve eşit eğitim hakkı isteyen,

ve artık, bu iktidar, bu düzen değişmeli diyen tüm yurttaşlarımıza karşı Cumhuriyet Halk

Partililer olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bu iktidarın akıl almaz yanlışları sonucunda, artık yönetilemez hale gelen ülkemizi bu durumdan kurtaracak yegane parti Cumhuriyet Halk Partisidir.

Bugünkü kongremizin; bu sorunlarla baş edecek ve Hatay’ı geleceğe taşıyacak yeni ve güçlü kadroları yaratacağına olan güvenim tamdır.

Bugün burada, siz değerli delegelerin cumhuriyet halk partisini iktidara taşıyacak kadroları iş başına getireceğine yürekten inanıyorum.

Çok yakın geçmişte ilçelerimizde gerçekleştirmiş olduğumuz kongrelerde şahit olduğumuz o güzel tablolar, bu inanç ve ümidimi daha da arttırmıştır.

İl kongremizin de ilçe kongrelerimiz gibi örnek bir demokrasi şöleni şeklinde tamamlanacağından eminim.

Değerli  kongre  delegeleri, saygıdeğer  Cumhuriyet Halk Partililer;

Siyaseti, doğasında var olan medeni rekabetin ve bayrak yarışının dışına çekerek, kişisel ve özel çıkarlar uğruna iftira, yalan ve çamur atma aracı haline getirmek, ancak ahlak ve erdemlilik temeli üzerine kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş felsefesini anlamayanların başvuracağı bir yoldur. Benim siyaset ve ahlak anlayışımda riya, iftira ve yalana yer yoktur. Benim siyaset ve ahlak anlayışımda; Halkın takdiriyle iş başına gelenler özel çıkarlarını partinin ve vatandaşın hak ve çıkarlarından üstün tutamaz. “

İLK SEÇİMDE PARTİMİZİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ

CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, yeni seçildiği yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte ilk seçimde partilerini iktidara taşıyacakları sözünü verirken partililere şöyle seslendi:

“Değerli dostlar, ekip arkadaşlarımla birlikte;

Aydınlık ve mutlu bir gelecek için Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak üzere çıktığımız bu yolda; Büyük bir seferberlik ruhuyla birbirimize sımsıkı sarılacak ve çok çalışarak ilk seçimde partimizi iktidara taşıyacağız.

Her koşulda, her zaman ve her durumda partililerimizin yanında ve toplumun içinde olan bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz.

Toplumun her ferdini kucaklayarak, partimizin projelerini mahalle-mahalle, sokak- sokak, ev- ev dolaşarak en doğru şekilde anlatacak ve kurtuluşun cumhuriyet halk partisinde olduğuna vatandaşımızı ikna edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi gibi köklü bir partiyi ve büyük bir camiayı temsil ettiğimizi hiçbir zaman unutmayacağız.

Her üyemizin seçme ve seçilme hakkını özgürce kullanabileceği demokratik ortamı oluşturmak için çalışacağız.

Hiçbir partilimizin bu partide hakkının ve emeğinin ziyan olmaması ve göz ardı edilmemesi için çalışacağız.

Kavgacı olmayacağız, ancak halkımızın ve partililerimizin hak ve çıkarlarını korumak için mücadeleden de asla geri adım atmayacağız.

Cumhuriyet Halk Partisini yönetmeye işte bu anlayışla talibiz.

Eğer bana ve arkadaşlarıma bu görevi verirseniz, partimizin zaferleri için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyorum.

Çaresi yok kazanacağız ve cumhuriyet halk partisini iktidar yapacağız.

Ben partime, liderime ve partililerime inanıyor ve güveniyorum. Mutlaka kazanacağız.

Bu yolda bugüne kadar gece gündüz demeden büyük özveri ile çalışan, emek veren, alın teri döken; İl başkanlarımıza ve örgütlerimize, İlçe başkanlarımıza ve örgütlerimize, Kadın kollarımıza, Gençlik kollarımıza, partimizin cefakar, vefakar, yılmaz, yorulmaz gönüllülerine teşekkür ediyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Kongremizin her kademesine aday olan tüm arkadaşlarımı kucaklıyor ve hepsine yürekten başarılar diliyorum.

Sizleri bir kez daha saygı ve sevgiyle selamlıyor, hepinize saygılar sunuyorum. Yolumuz açık olsun.”

Haber: Seyfettin UYGUN

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Başarılı öğrencilere burs çeklerini verdi!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, başarılı üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayan Antik Antakya Derneği’nin düzenlediği törene katıldı....
HATSU Genel Müdürü Polat fiyat artışlarını bir bir açıkladı, Erzin Belediye Başkanı Elmasoğlu Cumhur ittifakı Meclis üyelerine seslendi: HATSU’nun batmasına izin vermeyelim!
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) Genel Kurulu, 2022 Mayıs ayı olağan toplantısının ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Yapılan...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Başarılı öğrencilere burs çeklerini verdi!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, başarılı üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayan Antik Antakya Derneği’nin düzenlediği törene katıldı....
Başkan Lütfü Savaş, Afyon’un zengin mutfağıyla tanıştık!
Türkiye’nin UNESCO onaylı üç gastronomi kentinden biri olan Afyonkarahisar’ın lezzetleri Antakya EXPO alanında gözler önüne serildi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı...
Kantaron Yağı Hazırlama Atölyesi EXPO’da Gerç ekleşti
‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla yola çıkan EXPO’21 Hatay’da ‘Sağlık İçin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler’ alt teması kapsamında Kantaron Yağı Hazırlama Atölyesi...
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı personeline eğitim!
Hatay Büyükşehir Belediyesi, hizmet kalitesini arttırmak ve personelinin bilgilerini güncel tutabilmek için hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi...
Antakya Belediyesi Karate sporcusu Emrullah Albayrak gurur yaşattı!
Antakya Belediyesi GSK karate sporcusu Emrullah Albayrak, 23-25 Mayıs tarihleri arasında Sivas’ta düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate yarı final müsabakalarında...
Memur Sen Hatay İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Hatay 1 No’lu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar: Yetki, Eğitim-Bir Sen’de !
Memur Sen Hatay İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Hatay 1 No’lu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar, 2022 yılı Mayıs ayı Mutabakat...
Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç: Hatay’da yetkinin adı Sağlık-Sen!
Hatay Sağlık-Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç, Hatay’da yetkinin adının Sağlık-Sen olduğunu belirtti. Yönetim Kurulu adına Basın açıklaması yapan Şube...
Arsuz EXPO’da klasik müzik rüzgarı esti!
Avusturyalı klasik müzik topluluğu Wiener Klavier Quartett, Hatay’daki ikinci konserini EXPO’21 Hatay Arsuz alanında verdi. Mozart, Gernot Wolfgang ve Saint-Seans...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Uluslararası sularda Türk Bayrağının dalgalanması onur verici!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bir radyo programında ‘Milli Proje’ olarak nitelendirdiği Hatay Deniz Otobüsü (HADO) hakkında...
Samandağ’da 6400 Makaron ile 36 kilo tütün yakalandı
Hatay’ın Samandağ ilçesinde 6400 adet gümrük kaçağı makaron ile 36 kilogram tütün yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü...
Reyhanlı’da 285 kök hint keneviri yakalandı
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, bir evin bahçesinde ekilen 285 adet hint keneviri köküyakalandı. Hatay Valiliğinden verilen bilgiye göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü...
Samandağ’da 6400 Makaron ile 36 kilo tütün yakalandı
Hatay’ın Samandağ ilçesinde 6400 adet gümrük kaçağı makaron ile 36 kilogram tütün yakalandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, Hatay Emniyet Müdürlüğü...
İskenderun’da üzerinde 80 Gram Eroin çıkan bir kişi tutuklandı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Oto Gar’da üzerinin aranması sonucu ceplerinden 80 gram Eroin çıkan bir kişi tutuklandı. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ