Atayurt Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

SON DAKİKA

Başkan Savaş: Ülkemiz kendi kendine yetebilir durumdayken maalesef şu anda samanı bile ithal ediyoruz

Başkan Savaş: Ülkemiz kendi kendine yetebilir durumdayken maalesef şu anda samanı bile ithal ediyoruz
  • 28.07.2020
  • Başkan Savaş: Ülkemiz kendi kendine yetebilir durumdayken maalesef şu anda samanı bile ithal ediyoruz için yorumlar kapalı
  • 299 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı Beyzade FM radyosunda hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin sorunları üzerinde görüşlerini dile getirdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 28 Temmuz Salı günü Beyzade FM’in canlı yayın konuğu olurken, “Ülkemiz kendi kendine yetebilir durumdayken maalesef şu anda samanı bile ithal ediyoruz. İnek bile ithal ediyoruz” vurgusu yaptı.

Sözlerine Hatayspor’dan başlayan Başkan Lütfü Savaş, Hatayspor’un 53 yıllık özleme son vererek şampiyon olması ve Süper Lig’e yükselmesi hakkındaki düşüncelerini şöyle paylaştı: “Maddi ve manevi çöküş içinde olan takımımıza sahip çıktık. 4 yıl içinde geldiğimiz noktaya bakılırsa müthiş bir başarı olduğunu görürsünüz. Ve bu başarıların hiçbiri tesadüf değildir. Ama esas film şimdi başlıyor. Hatayspor’un Süper Lig’de kalıcı olması için çalışıyoruz.”

Hatayspor’un kurumsal yapılanma içinde kalıcı başarıların altına imza atacak hale geleceğini ifade eden Başkan Savaş, “Bu 4 yıllık süre içinde hiç ünlü bir hocayla çalışmadık. Amacımız kurumsal yapının sağlanması, altyapının sağlamlaştırılması ve tesisleşmenin gerçekleştirilmesi. Bununla beraber göze hoş gelen bir futbol oynamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bordo-beyazlıların yeni teknik direktörünün kim olacağı sorusuna da samimiyetle cevap veren Başkan Savaş, “Ömer Erdoğan ile görüştük. Hem kişiliği hem futbolculuk dönemindeki başarıları bizi memnun etti. Hedeflerimizin ortak olması bize umut verdi. Ancak mevcut hocamızla resmi olarak yollarımızı ayırmadan yeni hocamızla sözleşme imzalayamıyoruz” diyerek gelecek günlerde Ömer Erdoğan ile anlaşma sağlanacağını belirtti.

Lütfü Savaş ayrıca, Hatayspor’da bu sezon görev alan ve şampiyonlukta payı olan 3 teknik direktöre de emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Yapımı devam eden stadyumun son durumu hakkında da açıklamalarda da bulunan Başkan Savaş, “Stadımızın yetişmesi için çalışmalar devam ediyor. Eğer yetişmezse 1 maçımızı eski stadımızda ya da yakın bir ilde oynayabiliriz. Yeni sezonda maçların seyircili oynanıp oynanma konusu netleştiğinde kombineler hakkında açıklamada bulunacağız” dedi.

Mevcut kadroda yer alan futbolcularla yola devam edilip edilmeyeceği sorusuna da yanıt veren Başkan Savaş, “Birçok futbolcuyla sözleşmemiz devam ediyor. Artık Süper Lig’deyiz. Futbolcu kardeşlerimizin de bu bilinçle hareket etmesi gerekiyor. Mevcut kadromuzu koruyup gerekli takviyelerle sezona başlayacağız” dedi.

Başkan Savaş, kırsal kalkınma ile ilgili hayata geçirdiği ve geçireceği projeler hakkında da konuştu. Kırsal kalkınmaya can suyu olacak desteklere devam edeceklerini ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye  Başkanı Lütfü Savaş, “Desteklerimiz devam edecek ancak asıl amacımız kırsal bölgede yaşayan vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilecek hale getirmek. Üreticilerimiz gün geçtikçe fakirleşiyor. Çünkü ürünün yetiştirilme sürecindeki her şey zamlanıyor. Hal böyle olunca köyden kente göç kaçınılmaz oluyor” dedi.

Pandemi sürecinin iki önemli detayı gün yüzüne çıkardığını da sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Bu süreçte şunu bir kez daha anladık ki tarım ve güvenilir gıda çok önemli. Ülkemiz kendi kendine yetebilir durumdayken maalesef şu anda samanı bile ithal ediyoruz. İneği ithal ediyoruz. Bu nasıl oluyor? Biz kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik gelirini arttırmak istiyoruz” dedi.

Kırsal kalkınma modelinin detayları hakkında da ayrıntılar açıklayan Başkan Savaş, “Biz istiyoruz ki üreticimiz ürettiği domatesi satamıyorsa atmasın bunun salçasını yapıp satsın. Bunu yaparken de şişeleyip bir marka ile yapsın. Bu sistemi endüstri ile buluşturarak yapacağız. Bunu kooperatifler ve şirketler aracılığıyla yapacağız” şeklinde konuştu.

Hatay’ın markalaşması için atılan önemli adımların altını çizen Başkan Savaş, “Hatayspor’un Süper Lig’e çıkması, Expo 2021, UNESCO gastronomi şehri seçilmemiz ve kırsal kalkınma projelerimiz Hatay’ın marka değerinin artması için yapılmış çalışmalar” dedi.  

HADO’nun geldiği son aşamanın detaylarına değinen Başkan Savaş, “HADO’yu biz mi yapalım yoksa özel bir şirkete mi yaptıralım şeklinde düşüncelerimiz var. İki seçenek üzerine de çalışıyoruz. Özel şirketler de talip oluyorlar HADO için. Ancak seferlerin Eylül ayında başlaması yalnızca bize bağlı değil. İnşaat bittikten sonra fotoğraflarını çekip ilgili bakanlığa bildiriyorsunuz. Ardından işlemleri başlatıyorsunuz. Bu projeyi biz de yapsak başkası da yapsa başlatmak istiyoruz. Çünkü projemiz Hatay’ın marka değerine katkı sağlar. Hatay’a uzakları yakın eder. Hatay’ın ticaret ve turizm potansiyeline ve kırsal kalkınmamıza da katkı sağlar. Bizim projelerimiz basit projeler değil. Zor projeler ama şehrimizin tanıtımına katkı sağlaması açısından da önemli projeler” açıklamalarında bulundu.

Devam eden Expo 2021 hazırlıkları ile ilgili de bilgiler paylaşan Başkan Savaş, “Çalışmalarımız %60’ın üzerinde tamamlanmış durumda. Bu alanlarda torunlarımızın torunlarına bırakacağımız güzel bir medeniyetler bahçemiz olacak. Hatay’da yaşamış medeniyetlerin mozaik ile tasviri var. Alana bu eseri de yapıyoruz. Dünyadaki en büyük mozaik eser olacak. Expo alanında çok amaçlı bir amfi yapıyoruz. Bu alanı 6 ay kendimizi gösterelim diye yapmıyoruz. Geleceğe miras bırakacağımız işler yapıyoruz. Arkeopark yapacağız. Tüm bunlar gezilip görülmesi gereken yerler. Bu vesileyle şehrimizin turizmine de katkı sağlayacağız. Bunların yanı sıra gastronomi sokağımız ve dikey tarım uygulamalarımız olacak. Antalya’daki Expo 6 aylıktı bizim yapacağımız ömürlük olacak. Biz 23 Nisan’a kadar alanımızı yetiştirmek için çabalıyoruz. Ancak pandemi sürer ve insanlarımızın seyahat kısıtlaması olursa o zaman 1 sene ertelemek durumunda kalabiliriz.

SU FİYATLARINDA 30 BÜYÜKŞEHİRDEN 27. SIRADAYIZ

Son zamanlarda yapılan su zamları ile ilgili düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Elektriğe ve mazota son yıllarda büyük zam geldi.  Çok fazla borç ödüyoruz. Şu anda çok yatırım yapıyoruz. 2017 yılının alt yapıya en fazla yatırım yapan belediyesi Hatay Büyükşehir Belediyesi. Bu sene de 800 milyon liraya yakın altyapıya yatırım yapacağız. Şu anda da su fiyatlarında 30 büyükşehir içerisinde 27. sıradayız” dedi.

AKP tarafından Karaçay Barajı’nın bittiği ancak büyükşehir belediyesinin suyu ilçelere vermediği açıklamalarının sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “Bu açıklama beni çok ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren konu gelinen sonuç. O baraj 2009-2011 yıllarında biteceği söyleniyordu. 2011’de bitmesi gereken barajı 2019 yılında bitiriyorlar ama ishale hatlarını bitirmediler. Başımıza kalkmasınlar, isale ve depoları bitirsinler teşekkürümüzü edelim. Bitti demek, milletin kullanabileceği duruma gelmiş olması demektir” dedi.

HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’nin görevden ayrılacağı veya emekli olacağı ile ilgili çıkan haberlere açıklık getiren Başkan Savaş, “Mehmet Bey benim liseden sınıf arkadaşım. O günden beri arkadaşız. Bize çok faydalı oldu. Her şeyin bir bitişi var. Biz Mehmet Bey’e tüm Hatay’a yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Bayramdan sonra bir görev değişikliği olabilir. Çok dürüst ve çalışkan bir arkadaşımız ama sosyal ilişkilerinde maalesef toplumla barışık yaşayamadı. Onun sıkıntısını çok çektik. Çok eleştiri aldık. Ben de yoruldum. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak her yerde Mehmet Çaparali’den serzeniş dinlemek istemiyorum. Çok dürüst ve çalışkan ama biraz da sosyal ilişkilere dikkat etmek lazım. Şikayetler sadece bu yönde” dedi.

BAŞKAN SAVAŞ: HERKESE HİZMET ETMEYİ BORÇ BİLDİK

37. Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’nda Hatay’dan Parti Meclisi Üyesi listesinde kimsenin olmayışı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “İl ve ilçe başkanlığı seçimlerine hiç karışmadım, parti meclis üyesi listelerine de karışmadım.  Cumartesi günü büyükşehir belediye başkanları ile genel başkanımızın toplantısı vardı. Sırf Cumhuriyet Halk Parti ailesinden parti meclisine girmek isteyen arkadaşlarımızın elini rahatlatmak için gitmedim. Buradaki il başkanlığı seçimine de gitmedim. Ama seçim boyunca hep ben konuşuldum” açıklamasında bulundu.

VATANDAŞLARIMIZIN OYLARINA VE GÜVENLERİNE LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Eskisi kadar gezmediği ve insanların kendisine ulaşmasının zorlaştığı yönünde çıkan haberler hakkında da görüşlerini bildiren Başkan Savaş, “Artık iş hacmimiz çok fazla. EXPO başlı başına komplike bir iş. Bunun yanında gastronomi, HADO ve kırsal kalkınma gibi önemli hizmetlerimiz de var. Tüm bunlar mutfakta çalışma ve ARGE istiyor. Benim de orada olmam gerekiyor. Tam ilçelere geziye başlamıştım, pandemi başladı. Radyolara da kaç aydır zamansızlıktan çıkamıyorum. Ama bayram var diye tüm programlara katılalım, buluşalım istedim. Eskisi gibi bir zamanımız yok yani. Oy ile hiçbir ilgisi yok. Allah razı olsun insanlarımız güvendi oy verdi. Biz de onların oylarına ve güvenlerine layık olmaya çalışıyoruz. Eylül ayından itibaren açılışlarımıza ve ziyaretlerimize devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin’in Büyükşehir’e karşı yaptığı eleştiriler hakkında görüşlerini bildiren Başkan Savaş, “İYİ Parti ile bir sıkıntım yok. Genel Başkan Sayın Meral Akşener’in Hatay’ın kurtuluşu ile ilgili bir tweeti vardı. Biz o paylaşımı kendi genel başkanımız gibi sahiplendik. Hatay’ı sahiplendi ve bizim de millet ittifakımızın bir ortağı. Bu işe Sayın Çirkin ile birlikte başladık. Sonra ortadan kayboldu. Kaçak güreşmek doğru değil. Önce Antakya Belediye Başkanlığını, sonra İskenderun’u istedi. Bu paylaşımı biz yapmadık, genel merkez yaptı. İkisi de olmayınca İskenderun’da farklı bir mecrada siyaset yaptı. Partinin kurucu üyesi iken, biz kendi il başkanımız ve İYİ Parti İl Başkanı ile birlikte koalisyona devam ettik. Ben dostlarımı ve arkadaşlarımı başkalarına göre seçmem. Bir önceki il başkanı Ali Seçer Bey, benimle hareket eden bir arkadaşımızdı

Ben sosyal medyada onunla ilgili hiçbir şey söylemedim. Televizyonda da söylemedim, ilk sefa sizinle paylaşıyorum. Sayın Çirkin atanınca Lütfü beni tebrik etmedi demiş. Seçimde fiilen bizimle olmadı, Ali Bey ile değişince aramadım doğrudur ama mütekabiliyet diye bir şey var. Ben Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanmışım tebrik etmesi lazımdı. Beni aramıyor ve hayırlı olsun demiyor beni tebrik etmeden, hayırlı olsun demeden seni nasıl tebrik edeyim. Ali Bey geçmiş dönem il başkanlığı yapmış, birlikte hareket etmiş ve kader ortaklığı yapmışız halen de dostluğumuz var. Onunla sosyal medyada fotoğraf paylaşılmış diye eleştiriyor. Ben birileri beni eleştirsin veya övsün diye sosyal medyada fotoğraf vermem. Bir dostum veya önemli bir insan gelmişse teşekkür amacıyla paylaşırım. Benim üç başkan vekilim var. Biri de Fedai Yücedal. Sayın Çirkin Fedai Bey’e ‘Hayırlı olsun demeye’ gidiyor. Bana da demesi gerekirdi. Aramızda kanlı bıçaklı bir durum yok. Ben seçim öncesi evine kadar gittim sohbet ettik. Partisi için de dedikleri olmuyor diye koalisyonda dedikleri olmuyor diye bize tavır koymasının bir anlamı yok. Tavır da koyarsa onu ilgilendirir beni ilgilendirmez” dedi.

OTOBÜSÇÜ VE MİNÜBÜSÇÜ ARKADAŞLARIMIZ ÇOK ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYORLAR

Toplu taşıma zamları ile alakalı soruları yanıtlayan Başkan Savaş, “Havaalanı ile merkez güzergâhı ile alakalı çalışmalarımız var. Samandağ ve Hassa’ya kadar çalışmalarımız var. Pandemiden dolayı da sekteye uğradı. Otobüsçü ve minibüsçü arkadaşlar çok zor şartlarda çalışıyorlar. Yolcular, pandemiden dolayı yarı yarıya taşınıyor. Hal böyleyken mazot fiyatı da aşağı düşmediği için mecbur zam yapılıyor” ifadelerini kullandı.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN PARASINI SOKAĞA ATAMAM

Sebze hali ile ilgili bilgi veren Başkan Savaş, “Önce iktidar bakanlık uhdesinde olmasını istedi. Biz de bekledik. Bir yıldır da Büyükşehir’i kaybettikleri için ilçeleri güçlendirmeye çalışıp hali, otogarı ve birçok şeyi ilçelere verme için yasa hazırladılar. O yasayı çıkaramadılar. Şimdi ben bakanlık mı ilçe mi denilen yerde hal yapmam. Yasalar senin veya benim kazancıma göre hazırlanmaz. Yasalar demokratik bir şekilde ülke ve menfaatine göre olur. Siyasi partilerin tercih ve beklentilerine göre ayarlanmaz. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Mersin, Antalya kaybedilince ilçeler üzerinden tahakküm edebilir miyiz diye hazırlık yapıldı. Burada da otogar hal mezbahane, mezarlıklar gibi birçok yeri ilçelere vermek istediler. Büyükşehir’in yapamadığını ilçeler mi yapacak? Hatay Büyükşehir Belediyesinin parasını sokağa atamam. Bu iş yapboz olmaz. Bu yasa teklifini iptal ettik çekiyoruz derlerse ihaleye başlarız” dedi.

BİNALARI YIKIP AH ALACAĞIMIZA KENTSEL DÖNÜŞÜMLE HERKESİ MUTLU ETMEK İSTİYORUZ

Kurtuluş Caddesi ile alakalı sorulan soruları yanıtlayan Başkan Savaş, “Bağrıyanık’tan Alpagot Mahallesi’ne kadar 37 dönümlük arazi var. Kentsel dönüşüm çalışmamız var. 4 yıla yakındır bakanlıkta bekliyor. Rezerv alanının Büyükşehir’e tahsil edilmesi, tahsil edildikten sonra binaların yapımı ve yeşil alanı var.3 katlı güzel bir çalışma yapıp hem dikey ve yatay iki cadde çıkarıyorsunuz. Harika bir şey oluyor. Binaları yıkıp ah alacağımıza kentsel dönüşümle herkesi mutlu etmek istiyoruz. 3 buçuk yıldır beklemekteyiz. Hem oradaki insanlarımızı Narlıca ‘da konforlu yerlerde oturttururuz hem de orayı kentsel dönüşüm yaptıktan sonra ekonomik durumu iyi olanlara satma durumuz olur. Bunu yapacağımı bildiklerinden bana müsaade etmiyorlar” dedi.

EVRENSEL VE HİJYENİK ŞARTLARA GÖRE HAREKET EDELİM

Pandemi süreci ile alakalı düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Pandemi süreci fazla uzadı. Bu virüsün doğal bir virüs olmadığını düşünüyorum. Gittikçe de öldürücülük oranı azalıyor. Kan grupları ile ilgili olduğuna inanmayanlardanım. Herkese bulaştırabilir. Bu işi ne fazla abartalım ne de hafife alalım. Biz evrensel ve hijyenik şartlara göre hareket edelim. Bu virüsten büyük olasılıkla herkes kurtulmuş olur. Maske ve eve girdiğiniz zaman elinizi yüzünüzü yıkamanız bu işi %99 engeller. Bu hastalıktan korunma yöntemi ile birçok hastalıktan korunmuş oluyorsunuz. Normal bir gribe yakalanan insanların buna yakalanma durumu olabilir. Ben ocak ayında bu hastalığı geçirdiğimi düşünüyorum. Yurtdışına gidip geldim. Bu virüse bulaşan yeniden bulaşma riski çok az. Bu işin şakası yok ama abartılmaya da gerek yok. Sadece kişisel ve evrensel kurallara uymamız lazım” dedi.

Başkan Lütfü Savaş, Programın sonunda Hataylı hemşehrilerinin Kurban Bayramını kutlayarak konuşmasını şöyle noktaladı:

 “Kurban Bayramı’nı daha rahat ortamda kutlamak ve dini vecibelerimizi yerine getirmek isterdik. Pandemi sürecinde ibadet ve cami konusunda da birçok şeye biraz daha temkinli olmamıza sebep oldu. Ben herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum, kesilecek kurbanların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ülkemize ve şehrimize sağlık, huzur, barış kardeşlik iklimine katkı sağlamasını diliyorum.”

Defne’den Dünyaya bakış sergisi açıldı
Kültüre, sanata ve sanatçıya verdiği değeri her geçen gün arttıran Defne Belediyesi anlamı ve değerli bir sergiye ev sahipliği yaptı....
Başkan Lütfü Savaş: Hatay Kardeşliğin, Barışın, Sevginin ve kucaklaşmanın başkentidir!
Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanları Hatay’da bir araya geldi. Hatay Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya CHP Genel Başkan...
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kadın üreticilerinin yanında olmaya devam ediyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi, her koşulda kadın emeğine verdiği desteği, onların üretimde aktif rol almaları için hayata geçirdiği projelerle görünür hale...
Medeniyetler Korosu Altınözünde Gönülleri Fethetti
Antakya Medeniyetler Korosu PIKTES Projesi kapsamında Altınözü’nde verdiği konser ile gönüller fethetti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Avrupa Birliği finansman...
Liman Vinç Simülatörü İskenderun Teknik Üniversitesinde
İskenderun Teknik Üniversitesi bünyesinde Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) iş birliği ile Liman Vinç Simülatörü Merkezi kuruldu. 24 Eylül Cuma...
Ekrem İmamoğlu: Hatay çok özel bir şehir!
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Çalıştayı ve EXPO 2021 Hatay Lansmanı’na katılacak olan Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye başkanları Hatay’a geldi....
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Hatay Buluşması Başladı
CHP’li  Büyükşehir Belediye başkanlarının Hatay Buluşması Antakya Müze Oteli toplantı salonunda başladı. Toplantının ilk oturumuna ev sahibi CHP’li Hatay Büyükşehir...
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan Başkan Lütfü Savaş’a ziyaret
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçeoğlu, CHP’li Belediye Başkanlarının toplantısına katılmak üzere geldiği Antakya’da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yayladağı Belediyesine 2 çöp toplama kamyonu
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Yayladağı  Belediyesine 2 adet çöp toplama kamyonu hibe edildi. Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ve...
Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Mursaloğlu, çarşı esnafıyla yağışların etkilerini değerlendirdi
Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Mursaloğlu, Meclis Üyesi Ömer Gürbüz ve Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener şiddetli yağışlar sonrası çarşı...
Antakya Bilim Merkezi Şenliklerine yoğun ilgi
Antakya Bilim Merkezi, Antakya’da ilk kez düzenlenen “Astronomi ve Uzay Gözlem Etkinlikleri”yle gökyüzü meraklılarını bir araya getirmeye devam ediyor. Her...
Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri Derneği HİBA-DER’den Hatay Bilim Şenliği!
Kısa adı HİBA-DER olan Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri Derneği Hatay Şenliği düzenledi. HİBA-DER kurucularından Mehmet Mirioğlu’nun verdiği bilgiye göre, Hatay’da...
Hatay Büyükşehir Belediyesi Takwondo takımı Dünya Başkanlık musabakasından  16 madalya ile döndü
Hatay Büyükşehir Belediyespor takımları, katıldıkları turnuvalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Mavi-beyazlıların taekwondo takımı, İstanbul’da yapılan 6....
Pazarcı Esnafının işi iyi gitmiyor!
Ekonomik kriz tüm sektörleri olduğu gibi, pazarcı esnafını da çok büyük olumsuz yönde etkiledi. Hatay’ın İskenderun ilçesindeki  önemli pazarlarından Perşembe...
İskenderun’da Polis’in yaptığı uygulamada  2227 kişi sorgulanırken, 853 araç denetlendi
Hatay’ın İskenderun ilçesinde  Polis’in yaptığı uygulamada 2227 kişi sorgulanırken, 853 aracın denetlendiği belirtildi. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada,  İskenderun İlçe Emniyet...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ